פורסם ע"י מדור פרסום
מאי 29, 2022
18 Views
0 0

תוחלת חיים של פאנל סולארי: כמה זמן מחזיקים פאנלים סולאריים?

לוחות סולאריים הם בעלי תוחלת חיים של כ-25-30 שנים בשימוש קבוע, אך הביצועים שלהם ידרדרו עם הזמן. פאנלים סולאריים שאינם בשימוש קבוע יכולים להחזיק מעמד עד 40 שנה.

פאנלים סולאריים עשו כברת דרך מבחינת עמידות ויעילות, אך עדיין קיימת אי ודאות לגבי כמה זמן הם יחזיקו מעמד. אנו נבחן את סוגי האחריות השונים הזמינים ונעזור לך עם מגוון טיפים לשמירה על הפאנלים הסולאריים שלך במצב טוב. אז כמה זמן מחזיקים פאנלים סולאריים? התשובה עשויה להפתיע אותך! המשך לקרוא כדי לגלות יותר.

כמה זמן מחזיקים פאנלים סולאריים בממוצע?

לפאנלים סולאריים תוחלת חיים סטנדרטית של כ-25-30 שנים בשימוש קבוע. עם זאת, מספר זה עשוי להשתנות בהתאם למותג, איכות ההתקנה וגורמים נוספים.

הסיבה שהם מחזיקים מעמד כל כך הרבה היא שהם עשויים מחומרים עמידים. התאים הסולאריים בפאנלים סולאריים יכולים לעמוד בפני בלאי רב וכן בכל סוגי מזג האוויר.

מערכת הפאנלים הסולאריים שלך עלולה להתחיל לאבד יעילות לאחר 15 שנים בערך עקב השפלה טבעית לאורך זמן. לכן חשוב שהמערכת שלכם תהיה מותקנת בצורה נכונה ותוחזק היטב לאורך כל חייה.

פאנלים סולאריים שאינם בשימוש קבוע יכולים להחזיק מעמד עד 40 שנה. הסיבה לכך היא שהם אינם נתונים לבלאי רב כל כך.

גורמים המשפיעים על תוחלת החיים של פאנל סולארי

תוחלת החיים של פאנלים סולאריים יכולה להיות מושפעת ממספר גורמים. הגורמים הנפוצים ביותר המשפיעים על השפלת הפנל הסולארי הם:

 • מיקום – פאנלים סולאריים במזג אוויר חם יתפרקו מהר יותר מאלו באקלים קר עקב קרני UV, רוח וגשם.
 • קרינת שמש – ככל שהפאנלים הסולאריים שלך ייחשפו יותר לטמפרטורות קיצוניות, כך הם יתכלו עם הזמן.
 • באיזו תדירות משתמשים בהם – ככל שמשתמשים בפאנלים הסולאריים שלך לעתים קרובות יותר, כך תוחלת החיים שלהם תקצר. הסיבה לכך היא שהם יחוו יותר בלאי.
 • סוג המערכת – למערכות עצמאיות יש בדרך כלל תוחלת חיים קצרה יותר מאלה המחוברות לרשת.
 • עד כמה הם הותקנו – לוחות באיכות נמוכה יותר יכולים להוביל לתוחלת חיים קצרה יותר וליעילות מופחתת לאורך זמן.
 • כמה אור שמש הם מקבלים – אם המיקום שלך מקבל פחות אור שמש, אז זה עלול לגרום להתדרדרות מהירה יותר מאשר באזורים שמקבלים יותר חשיפה לשמש.

חשוב לבעלי בתים להבין כיצד גורמים כמו אלה יכולים להשפיע על תוחלת החיים של מערכת הפאנלים הסולאריים שלהם. כך, הם יידעו כמה זמן פאנלים סולאריים מייצרים אנרגיה ויכולים לקבל את ההחלטות המושכלות ביותר לגבי צרכי האנרגיה שלהם.

היתרונות של פאנלים סולאריים עמידים לאורך זמן

ישנם מספר יתרונות לבעלות פאנלים סולאריים שמחזיקים מעמד לאורך זמן. כולם חיוביים לסביבה ולארנק שלך!

 • פסולת מופחתת – פאנלים סולאריים שמחזיקים מעמד זמן רב יותר פירושם שפחות פסולת מגיעה למזבלות.
 • חשבונות אנרגיה נמוכים יותר – ככל שהפאנלים הסולאריים שלך מחזיקים מעמד זמן רב יותר, כך תחסוך יותר כסף בעלויות האנרגיה.
 • ערך נכס מוגדל – התקנת פאנלים סולאריים יכולה להעלות את ערך הבית שלך, אבל רק אם הם איכותיים ומתוחזקים היטב.
 • טביעת רגל פחמן נמוכה יותר – פאנלים סולאריים מחזיקים מעמד זמן רב יותר ממקורות אנרגיה קונבנציונליים כגון פחם או נפט, כך שיש פחות השפעה על הסביבה כולה כאשר משתמשים בהם לייצור חשמל לאורך זמן.
 • לא תצטרך להחליף אותם לעתים קרובות כל כך – זה מפחית את עלות הפאנלים הסולאריים שלך בטווח הארוך.

עמידה בפאנלים באיכות גבוהה יותר חשובה לשיא היעילות והספק המקסימלי. אתה תדע שאתה עושה את החלק שלך כדי להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלך ולא תצטרך לדאוג אם הפאנלים שלך יחזיקו מעמד או לא.

כיצד להאריך את תוחלת החיים של הפאנלים הסולאריים שלך 

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לוודא שהפאנלים הסולאריים שלך מחזיקים מעמד זמן רב ככל האפשר ובעלי ביצועים שיא. הנה כמה עצות:

 • שמור על הפאנלים הסולאריים שלך נקיים וללא לכלוך או פסולת
 • הימנע מהצבת דבר על גבי הפאנלים, מכיוון שהדבר עלול לגרום נזק לשטח הפנים שלהם לאורך זמן.
 • קבל בדיקות תחזוקה שוטפות על ידי טכנאי פאנלים סולאריים מקצועי.
 • ודא שאתה משתמש במוצרים באיכות גבוהה כדי להתקין את המערכת שלך כך שהיא תימשך זמן רב ככל האפשר ללא צורך בתיקונים או החלפות בהמשך הדרך.
 • שטיפת פאנלים סולאריים

תחזוקה וטיפול טובים יסייעו להבטיח שהפאנלים הסולאריים שלכם יחזיקו מעמד זמן רב ככל האפשר. על ידי ביצוע הטיפים האלה, תוכל ליהנות מהיתרונות שלהם במשך שנים רבות!

אחריות לפאנלים סולאריים והאורכים שלהם

אחריות היא עניין גדול כשמדובר בפאנלים סולאריים. רוב ספקי השמש מגיעים עם אחריות שיכולה להימשך עד 25 שנים או יותר, אך לא כל החברות מציעות אחריות כה ארוכה.

חלקם מבטיחים למוצרים שלהם רק חמש שנים לכל היותר לפני שהם יפוג, ולא תהיה לך מנוס אם משהו ישתבש במהלך פרק הזמן הזה!

החדשות הטובות הן שישנן מספר חברות המציעות אחריות ארוכה יותר מחמש השנים הסטנדרטיות.

לכן, חשוב לעשות את המחקר שלך לפני שאתה קונה פאנלים סולאריים ולוודא שאתה מקבל את מה שאתה מצפה מבחינת אורך האחריות.

ישנם שלושה סוגים של אחריות זמינים עבור פאנלים סולאריים: מוצר, ביצוע וביצועים. האחריות הללו שונות, אבל חשוב לדעת את כולן כשאתה קונה פאנלים סולאריים מכיוון שכל אחת מהן מספקת סוג אחר של הגנה לבעלים.

אחריות מוצר

אחריות ציוד זו היא מה שאתה מקבל מיצרן הפאנלים הסולאריים. אחריות זו מגנה עליך מפני כל פגמי ייצור בחומרי המוצר. זה בדרך כלל נמשך תקופה של חמש עד עשר שנים.

בדיקת יצרן מתקיימת ברכיבי המערכת הסולארית כגון הממירים והפנלים הסולאריים על מנת לוודא שהם פועלים כראוי לפני תחילת ההתקנה.

אחריות על ביצוע

אחריות הביצוע מוצעת על ידי המתקין של הפאנלים הסולאריים שלך. אחריות זו מגינה עליך מפני כל טעויות או פגמים בתהליך ההתקנה. זה בדרך כלל נמשך תקופה של שנה עד חמש שנים.

חומרים מזיקים, הרכבה שגויה ובעיות חיווט מכוסות כולם תחת אחריות הביצוע.

אחריות ביצועים

אחריות הביצועים מוצעת על ידי היצרן ומבטיחה שייצור החשמל יישאר באחוז מסוים מהקיבולת המקורית שלו לאורך זמן ויכול להיות בכל מקום. זה בדרך כלל טוב לעשר עד עשרים שנה.

חשוב לקרוא היטב את האחריות לפני רכישת פאנלים סולאריים, שכן לא כולם מציעים את אותה רמת הגנה. אתה לא רוצה להיתקע עם אחריות שלא מכסה את הדברים שאתה צריך!

בעת קניות של פאנלים סולאריים, הקפד לשאול על האחריות שמציעה כל חברה. כך, תדע למה אתה נכנס ותוכל לקבל החלטה מושכלת לגבי אילו פאנלים לקנות.

קטגוריות מאמרים:
כללי