פורסם ע"י מדור פרסום
מאי 29, 2022
28 Views
0 0

האם פאנלים סולאריים עובדים בגשם? 3 טיפים

האם פאנלים סולאריים עובדים בגשם? זו שאלה שאנשים רבים שואלים לפני שהם חושבים על רכישת פאנלים סולאריים. תאים סולאריים נועדו לאנרגיה סולארית, אז זה עשוי להיראות כאילו פאנלים סולאריים לא יוכלו לקבל כוח במהלך סופות גשם. עם זאת, זה לא נכון!

ישנם כמה צעדים שבעלי בתים יכולים לנקוט כדי לוודא שהם ממקסמים את השימוש בפאנלים הסולאריים שלהם ומקבלים את כל היתרונות של שימוש באנרגיה סולארית, גם כשיורד גשם.

הגשם עצמו לא ישפיע על מערכת האנרגיה הסולארית שלך. פאנלים סולאריים עמידים למים, כך שהם בטוחים מנזקי גשם ולחות גם אם אתה גר באזור שמקבל הרבה ממנו!

למעשה, הגשם עוזר לשטוף לכלוך או הצטברות פסולת אחרת על הפאנלים הסולאריים שלך, מה שאומר שלגשם עשוי להיות למעשה השפעה חיובית על חשבון האנרגיה שלך, מכיוון שגשם עוזר להגדיל את כמות השמש שפוגעת בפאנלים הסולאריים שלך.

טיפים למקסום התפוקה במהלך או אחרי סופות גשם

אנרגיה סולארית אינה דורשת גשם על מנת לעבוד בהצלחה והיא גם בטוחה מאוד מפני נזקים עקב מזג אוויר או אלמנטים כמו גשם שוטף.

למרות שפאנלים סולאריים יקבלו כמויות מינימליות מאוד של חשמל מטיפות גשם או קרני עננים, בעלי בתים עדיין יכולים למקסם את השימוש בהם על ידי ביצוע הצעדים הפשוטים הבאים:

 • ודא שהפאנלים הסולאריים שלך מכוונים לכיוון הנכון על ידי שימוש בחיישן גשם כדי לזהות מתי יורד גשם ויצביעו אוטומטית הרחק מענני גשם, ולכן מקסום את תפוקת ההספק.
 • ודא שהפאנלים הסולאריים שלך נקיים וללא לכלוך לאחר שהגשם פסק. גשם עלול לגרום ללכלוך להצטבר וזה ישפיע על יעילות הפאנל הסולארי שלך.
 • ודא תמיד שחיישן הגשם שלך פועל כהלכה ואינו מלוכלך או פגום.

שלושת השלבים הללו לבדם יכולים לעשות הבדל גדול בכמות הכוח שנוצר במהלך ואחרי זמני גשם!

האם פאנלים סולאריים עובדים בגשם, סופות או הוריקן?

כן, פאנלים סולאריים בנויים לעמוד בגשם, סופות והוריקן. וודאו תמיד שסוגרי הפנל הסולארי שלכם פועלים כהלכה ואינם פגומים.

זכרו כי ברקים עלולים להוות בעיה במהלך סופות רעמים, לכן חשוב להתקין את הפאנלים הסולאריים שלכם על ידי איש מקצוע שיוכל לקרקע כראוי את המערכת כדי להגן מפני כל נזקי ברקים.

סופות עלולות לגרום ללכלוך להצטבר וזה ישפיע על יעילות הפאנל הסולארי שלך. בדיוק כמו אחרי סופת גשם גדולה, ודא שהפאנלים הסולאריים שלך מנוקים לאחר מכן.

כיצד להגן על פאנלים סולאריים מפני סופות גשם

הגנה על ההשקעה שלך כאשר סופות מגיעות יכולה לפעמים להיראות כמו משימה בלתי עבירה, אבל אם עושים אותה נכון היא לא קשה מדי.

הדבר הראשון שעליך לעשות לפני שתגיע סופה גדולה שבה עלולים להיות נזקי רוח הוא לנתק את כל המכשירים שלך מהמהפך/בקר הטעינה שלך כדי שלא ייפגעו מנחשולי מתח הנכנסים אליהם.

אם יש לך בנק סוללות וגנרטור מספיק גדולים, זה הזמן להפעיל אותו ולתת לסוללות שלך להיטען בחזרה כדי שהם יהיו מוכנים לסערות שוב בעתיד.

אם לא תלוי כמה סופות כבדות אנחנו מדברים עליהן, הנה כמה טיפים שיכולים לעזור בהגנה על הפאנלים שלך מפני נזקי גשם:

 • ודא שאין פסולת שתלויה מעל מערך הפאנלים הסולאריים שלך או כל דבר אחר מעליהם מכיוון שבזמן רוחות חזקות אם משהו בא במגע עם הפאנלים האלה זה עלול לגרום לנזק קבוע לפחות לחלק אחד של תאים.
 • אפילו ענפים קטנים הנופלים מטה ייחשבו נזקי “רוח” על ידי רוב היצרנים, מה שמבטל אחריות מכיוון שדברים מסוג זה מתרחשים בדרך כלל במהלך סערות. זה רעיון טוב לגזום עצים במקום שבו יש לך לוחות.
 • אם יש לך סוג כלשהו של גג מתכת, כדאי להקים סוג של הגנה מפני הוריקן (ברזנט וכו’) מכיוון שמהירויות הרוח הגבוהות עלולות לגרום נזק למתקן הסולארי שלך אם הם לא מוגנים כראוי.
 • אם אתה נמצא באזור שבו סופות נפוצות, מים עלולים להתקבץ או אפילו להתגבש מתחת ללוחות שלך אם הם לא מוגבהים. אם זה קורה לאורך זמן (חודשים/שנים) זה יכול לשתות את הכבלים של המערך שלך וגם לגרום נזק לכל קופסאות החיבור שאולי נמצאות שם גם כן.
 • הסרת כל הפאנלים עשויה להיראות כמו רעיון מצוין בהתחלה, אבל כאשר יש סופות שמתרחשות באופן קבוע, לא מומלץ לחשוף הכל לתקופות ארוכות מכיוון שקשה יותר למנוע קורוזיה ללא זרימת אוויר כלשהי.
 • שמירה עליהם מכוסה תעזור להאט את הקורוזיה על ידי הפחתת הלחות בתוך תאי החיווט, מה שיגביר את ההתנגדות ויגרום לתחזוקה תכופה יותר הנדרשת לאחר מכן.
 • ניקוי ותחזוקה של לוחות סולרים – ניקוי מערכות סולאריות
 • אם יש לך גג מתכת מתחת לפאנלים הסולאריים שלך, חשוב מאוד לוודא שאין מים עומדים מעליהם ללא קשר לשאלה אם הסערות מגיעות ממעל או לא. זה נכון במיוחד באזורי חוף שבהם תרסיס מלח עלול להוות בעיה ועלול לגרום לנזקי חלודה לאורך זמן.
 • אם אינך בטוח לגבי זה מכל סיבה שהיא, נקוט באמצעי זהירות כאשר סופות מגיעות על ידי כיסוי מלא של לוחות ברזנט, אך נסה להשתמש במשהו נושם אם אפשר, שכן לחות כלואה יכולה גם לגרום נזק לטווח ארוך גם לפעמים. בכל מקרה, שמור את הדברים מכוסים עד שהכל יתייבש ביסודיות לאחר מכן!
 • לאחר כל סערה גדולה, תמיד בדוק את המהפך/בקר הטעינה דבר ראשון לפני חיבור מחדש של כל מכשירי חשמל כדי לוודא שהוא לא ניזוק מסופות.
 • כל הטיפים הללו יעזרו לכם למנוע נזק לפאנלים הסולאריים שלכם בעתיד. עבור מערכות חשמל סולאריות ביתיות, סערות עלולות לגרום לבעיות לטווח קצר ולטווח ארוך אם הן לא מטופלות כראוי מראש, אז זכור את הדברים האלה בפעם הבאה שתהיה תחזית מזג אוויר גרועה למקום מגורייך!

  פאנלים סולארים וגשם לסיכום 

  החדשות הטובות הן שניתן להשתמש בפאנלים סולאריים גם בתנאי מזג אוויר שטופי שמש וגם בתנאי גשם! ודא שאתה משתמש בעצות הנהדרות המפורטות לעיל כדי להגן על השקעת הפאנל הסולארי שלך.

קטגוריות מאמרים:
כללי