פורסם ע"י מדור פרסום
מאי 29, 2022
34 Views
0 0

איך מסירים קקי של ציפורים מלוחות סולאריים

ציפורים יכולות להוות בעיה עבור בעלי בתים עם לוחות סולאריים. הסיבה לכך היא שציפורים נוטות לראות את פני השטח המבריקים כמקום נהדר לנחיתה ולהתיישב, מה שעלול לגרום לבעיות הן לציפורים והן לבעלי בתים.

במדריך זה, נדון כיצד ציפורים פוגעות בלוחות סולאריים, מה עליך לעשות אם ציפורים פוגעות בלוחות הסולאריים שלך, ומידע נוסף על ציפורים שיעזור לך לטפל בפאנלים הסולאריים שלך.

האם ציפורים עלולות לפגוע בלוחות סולאריים?

ידוע שציפורים גורמות לנזק בבית, אבל ציפורים שגורמות נזק לפאנל סולארי זה לא משהו שבעלי בתים חושבים עליו. עם זאת, ציפורים יכולות לעתים קרובות להוביל לבעיות עם פאנלים סולאריים ויש לקחת אותם בחשבון כאשר מסתכלים על ההתקנה שלך.

מהמחקר שלנו מצאנו שהבעיות הנפוצות ביותר הנגרמות על ידי ציפורים הן:

 • ציפורים היושבות על גבי פאנלים סולאריים גורמות לשריטות או שפשופים על פני השטח היכן שהן מנקרות והן עלולות להשאיר מאחוריהן לכלוך אשר מפחית את יעילות הפנל הסולארי.
 • ציפורים המקננות מתחת למערכת הלוחות הסולאריים שלך עלולות להוביל לקורוזיה עקב צואת ציפורים שנלכדת סביב תומכי המסגרת. זה יבטל בסופו של דבר כל אחריות שאתה מחזיק עם המתקין שלך.
 • ציפורים מתחילות לשלוף בידוד כדי לבנות את הקן שלהן מה שמוביל לבעיות אחרות בתוך חלל הגג כמו שריפות הנגרמות מתקלות חשמליות שלא מתגלות.
 • ציפורים יכולות לעוף לתוך הזכוכית בתאים הפוטו-וולטאיים. הדבר עלול לגרום לסדקים בלוח אשר מפחית את יעילותו ועלול להוביל לבעיות נוספות של נזילות מים אם לא נבדק.

על ידי הסרת ציפורים וקינים בצורה בטוחה ואחראית תוכלו להימנע מבעיות אלו ולהבטיח שהפאנלים הסולאריים שלכם פועלים ביעילות.

איך אני יכול לדעת שציפורים מקננות מתחת ללוחות סולאריים?

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לצפות בציפורים באזור שלך, במיוחד בעונת הקינון (האביב). אם ציפורים מקננות ליד הפאנלים הסולאריים שלך, זה אמור להיות די ברור.

 • תבחין בעיקר בלשלשת ציפורים המצטברת על או מתחת למערכת הלוחות הסולאריים שכן ציפורים אוהבות לבנות את הקינים שלהן במקומות חשוכים וחמים.
 • הציפורים גם יעשו רעש רב בזמן בניית הקן שלהן, אותו תוכלו לשמוע לעיתים קרובות מתוך הבית או מחלל עליית הגג.
 • סימן נוסף שציפורים מקננות מתחת לפאנלים סולאריים הוא כאשר מתחילים לשלוף בידוד מחלל הגג, ציפורים יצטרכו לבנות את הקינים שלהן עם החומר הזה.

אם אינך רואה ציפורים, זה לא אמור להיות קשה מדי להיפטר מקינים שכבר נבנו. ניתן להסיר קנים בקלות באמצעות מגרפה או מטאטא. עשו זאת מוקדם ככל האפשר בבוקר והציפורים לא צריכות לחזור לקנים שלהן.

כיצד אוכל לעצור ציפורים מלקינן מתחת לפאנלים סולאריים?

אם ציפורים כבר בנו את הקן שלהן והטילו ביצים מתחת למערכת הלוחות הסולאריים שלכם, חשוב לא להפריע להן או לנסות להזיז את הקן בעצמכם. ציפורים מפריעות, בזמן שהן דוגרות, רק יגרום ליותר נזק מתועלת ותסכן גם את עצמך וגם את הציפורים.

עדיף לפנות לקבלן מנוסה שמבין איך לעבוד סביב ציפורים והקנים בעונת הקינון.

 • הסר כל צמחייה או שיחים שמסביב מתחת לפאנלים הסולאריים מכיוון שציפורים אוהבות לבנות את הקינים שלהן באזורים אלה
 • השתמשו בקוצים של ציפורים כדי לכסות את השטח מתחת ללוחות סולאריים וציפורים לא ינחתו שם
 • וודאו שהגג שלכם נקי וללא פסולת מכיוון שציפורים אוהבות לבנות את הקינים שלהן באזורים עם מעט זרדים ולכלוך. אתה יכול גם להשתמש באוכל עשבים או מפוח עלים למשימה זו אם אתה לא רוצה לטפס על הגג.
 • מרחו דבק דביק כדי לכסות כל נקודת קינון פוטנציאלית של ציפורים. ציפורים לא ינחתו שם והן לא יוכלו לבנות את הקינים שלהן!
 • אתה יכול גם להשתמש בחוט ציפורים או ברשת כדי לכסות כל אזורי קינון אפשריים. זה חוסם ציפורים מנחיתה ומאפשר להן למצוא מקום קינון אחר.

אם ניסיתם הכל כדי להסיר את הציפורים ממערכת הפאנלים הסולאריים שלכם, אבל הן ממשיכות לחזור, זה יכול להיות בגלל שיש מחסור במזון בבית הגידול הטבעי שלהן, שכן זה יכול להשפיע על נתיבי הנדידה של הציפורים.

שימו לב שציפורים מוגנות על פי חוק (כדאי לדווח על ציפורים אלו אם אתם רואים אותן מקננות מתחת לפאנלים סולאריים) וציפורים מועילות במיוחד בקיץ כשהן אוכלות חרקים. לא משנה מהי ההחלטה שלך, אתה תמיד צריך לפעול באנושיות!

איך לנקות קקי של ציפורים מפאנלים סולאריים?

כאשר פאנלים סולאריים נקיים הם עובדים ביעילות רבה יותר ומערכות פאנלים סולאריים יכולים להחזיק מעמד זמן רב יותר. ציפורים בונות לעתים קרובות את הקינים שלהן במקומות חשוכים וחמים כמו מתחת לפאנלים סולאריים, מה שהופך את ניקוי צואת הציפורים מפאנלים סולאריים למשימה קלה.

ראשית, עליך להסיר כל זרדים או פסולת מהאזור שמתחת למערכת הפנל הסולארי שלך באמצעות מטאטא או מגרפה. ניקוי מוקדם בבוקר כאשר הציפורים לא יחזרו הוא הטוב ביותר!

לאחר מכן, השתמש בחומר מיוחד עבור ניקוי לוחות סולאריים עדין ובמים חמים כדי להסיר את צואת הציפורים מהפאנלים הסולאריים שלך. משטח הפאנל הסולארי חייב להיות נקי וללא לכלוך או פסולת לפני שתתחיל לנקות.

חשוב שלא יישארו שאריות סבון על פאנלים סולאריים לאחר שטיפתם כי זה יכול להגביל את ייצור האנרגיה הסולארית על ידי יצירת שכבת בידוד מעל הזכוכית המונעת ספיגת חום תוך משיכה של חלקיקי אבק.

אם זה קורה, השתמש בחומץ מזוקק במקום נוזל כלים כדי לשטוף את הלוחות הסולאריים שלך.

לשטוף ביסודיות עם מים לאחר סיום או אם נותרו כתמים מאחור נסה להשתמש בחומץ ביתי לבן מרוכז מדולל בארבעה חלקים מים עבור כתמים קשים!

לאחר מכן שטפו שוב עד שכל שאריות הסבון נעלמו ולאחר מכן שטיפה יסודית נוספת במים רגילים.

האם ציפורים יושבות על פאנלים סולאריים?

כן, ציפורים כן יושבות על לוחות סולאריים. זה תופעה שכיחה, וזה יכול להיות מעצבן אם הפאנלים הסולאריים מפיקים פחות חשמל כתוצאה מכך.

אין הרבה שאתה יכול לעשות כדי למנוע מציפורים לשבת על פאנלים סולאריים מלבד להפוך את מערכת הפאנלים הסולאריים שלך לפחות מושכת או מעניינת עבורם על ידי שימוש באמצעי מרתיע ציפורים כגון מדבקות, רשת תיל, דוקרנים וכו’.

אלה אינם משפיעים על יעילותם של תאים סולאריים, אך עשויים לסייע בהפחתת נזקים הנגרמים על ידי ציפורים בשל משקלם המוטל עליהם במהלך התיישנות.

שים לב ששיטות אלה יעבדו רק במקרים מסוימים, תלוי בעובי של פרוסת התאים הסולאריים שלך – חייב להיות מספיק מקום בין כל רכיב בודד כדי שדברים כמו קוצים וחוטים יכנסו דרכם.

לא ניתן לתקן כל תאים סולאריים עם יעילות של פחות מ-20% אם צואת ציפורים משפיעה על התא הסולארי ותצטרך להחליף אותם.

הסיבה לכך היא שלוחות סולאריים הופכים יעילים יותר לאחר מספר חודשים בשימוש, אך משמעות הדבר היא שכל דבר על גבי הרקיק במהלך תקופה זו מפחית את תפוקת האנרגיה הכוללת לאורך זמן – במיוחד כאשר יורד גשם או שלג שיכולים לשטוף כל שאריות שנבנו. למעלה על כיסויי פאנלים סולאריים.

האם פאנלים סולאריים מזיקים לציפורים?

פאנלים סולאריים אינם מזיקים לציפורים. הם יכולים לחיות מתחת לפאנלים סולאריים או מעליהם ללא בעיות.

מערכת פאנלים סולאריים תפגע בציפורים רק אם יש לה מתחים סולאריים גבוהים. עם זאת, זה לא נפוץ עם לוחות סולאריים המותקנים בארצות הברית ובמדינות אחרות המשתמשות ב-240 וולט ומטה.

למעשה, לוחות סולאריים יכולים אפילו להועיל לציפורים על ידי מתן מחסה מפני רוחות חזקות ומשקעים וכן מקור מזון הכולל חרקים החיים עליהם.

הם גם מספקים אזורי מוט עבור ציפורי שיר קטנות כמו דרורים, שרצים, חוחיות וגוזלים שאוכלים זרעים מתחתיהם בזמן שהם מחוץ לקנים שלהם ואוכלים בתקופות נדידת הסתיו כאשר טרף חרקים נדיר.

כאשר עונת הקינון תחזור בשנה הבאה, אותם המינים חוזרים ליהנות שוב ממערכי שמש הפועלים כמזיני ציפורים חסכוני באנרגיה!

אז פאנלים סולאריים אינם מזיקים לציפורים כלל!

קטגוריות מאמרים:
כללי