פורסם ע"י מדור פרסום
פבר 7, 2021
613 Views
1 1

ההבדלים בין סוגי שיש שונים

ההבדלים בין סוגי שיש שונים
ההבדלים בין סוגי שיש שונים

Share Tweet Pin it WhatsApp

ההבדלים בין סוגי שיש שונים – אחד ההבדלים החשובים בין סוגי שיש שונים זה מזה הוא עמידותם הפיזית. ישנם חומרים שעמידים יותר או פחות לחום, פגיעות פיזיות

שיש

שיש הוא אחד האלמנטים הבסיסיים ביותר הקיימים בכל עיצוב פנים מודרני, מן השיש במטבח דרך כיורים ועד לרצפות וקירות. סוגי שיש שונים שימשו את האדם עוד מן התקופה הקלאסית לבניה ולפיסול, והחומר נחשב לחומר חזק בעל מראה אלגנטי שמאפשר ליצור עיצוב אסתטי בכל בית.

מבחינה מדעית מציינת המילה “שיש” סלע גבישי שיכול להיווצר ממינרלים שונים כתוצאה מחום רב או מלחץ פיזי, שקיים בשכבות העמוקות של כדור הארץ. עם זאת בישראל כאשר מדברים על “שיש” מדברים באופן כללי על סלעים מלוטשים כגון אבן גיר, גרניט וחומרים דומים.

ההבדלים בין סוגי שיש

אחד ההבדלים החשובים בין סוגי שיש שונים זה מזה הוא עמידותם הפיזית. ישנם חומרים שעמידים יותר או פחות לחום, פגיעות פיזיות (רלוונטי בעיקר לשימוש בשיש כמשטח עבודה במטבח), לחות ועוד. כך לדוגמא, שיש אבן קיסר עשוי מקוורץ שהוא אחד היסודות החזקים ביותר בטבע, ולכן יהיה לו יתרון רב כמשטח עבודה על פני שיש מחומרים אחרים. כמובן שכאשר מדובר בחיפוי שיש לקירות צריך להתחשב בגורמים אחרים כגון מידת העמידות של חיבור השיש לקיר בתנאי מזג אוויר שונים, כדי שחיפוי השיש לא ייפול חס וחלילה מן הקיר.

הבדל נוסף בין סוגי שיש שונים הוא האפשרויות העיצוביות שהם מציעים. לדוגמא, אבן טבעית מוגבלת בדרך כלל לטווח מצומצם של צבעים, בהתאם לסוג האבן. לעומת זאת שיש אבן קיסר יכול לבוא במגוון של צבעים וטקסטורות.

סוג השיש

בחירת סוג השיש הספציפי שיתאים לבית צריכה כמובן להיות מתואמת עם הצבעוניות השלטת בבית (או לפחות באותו החדר בו נעשה שימוש בשיש), כך שלא ייווצר מצב של חוסר איזון אסתטי.

ישנם עוד הבדלים חשובים בין סוגי שיש וכדאי להיות מודעים גם אליהם. לדוגמא, הטקסטורה של חומרים שונים מהם יכול להיות עשוי השיש משפיעה על מידת הקושי בניקיון המשטחים. ישנם סוגי שיש שמצריכים שימוש בחומרי ניקוי אגרסיביים, ולעומתם כאלו שדי בסמרטוט רטוב כדי לתחזק באופן יום יומי. כמובן שגם כאן יש משמעות למיקום השיש, כאשר שיש במטבח או שיש לאמבטיה יתלכלכו יותר מחיפוי שיש בסלון, למשל.

קטגוריות מאמרים:
שיפוצים ובניה