פורסם ע"י מדור פרסום
מרץ 2, 2022
98 Views
1 0

ppc campaign manager מה זה

בעידן זה של האינטרנט, עסקים זקוקים באופן מתמשך לפרסום המוצרים והשירותים שלהם באינטרנט כדי להגדיל את המכירות שלהם ו- PPC (שלם לכל קליק) מסייע לעשות זאת. זהו תהליך של ניהול פעילויות פרסום באינטרנט של העסק על ידי מנהל PPC כדי לפקח על קמפיין הפרסום בגוגל, יאהו, MSN ופלטפורמות מקוונות אחרות. לפיכך, אתה יכול להיות מנהל PPC אם אתה אוהב לבלות זמן באינטרנט ויש לך כישורים אנליטיים מצוינים.

מי הוא מנהל PPC?

מנהל PPC אחראי לקמפיין PPC של הלקוח. הם מפתחים, מבצעים רעיונות וממליצים על מילת המפתח מתאימה לאתר הלקוח. בחברות שיווק גדולות יותר, מנהל PPC אחראי על קמפיינים ומדווח ישירות ללקוחות. אם קהל הלקוחות גדול, חברת השיווק מקצה מנהל חשבון PPC בודד עבור כל לקוח. הם אחראים על תכנון ופיקוח על הקמפיין השיווקי של הלקוח. יש הרבה אפיקים להנחתת עבודת מנהל חשבון PPC בחברת שיווק.

תפקיד מנהל PPC:

מנהל PPC הוא שחקן מפתח בחברה המשקיף ומנהל את הקמפיין של הלקוח. הוא אחראי ישירות על קמפיין הפרסומת במשרד. זה חיוני עבור מנהל PPC להישאר מתואם עם הצוות שלו ויש לי את המידע בקצות האצבעות.

להלן מספר תפקידי מפתח שיש למלא כדי להפוך למנהל PPC מצליח:

מתחיל את היום מוקדם

מנהל PPC מבצע צ’ק-אין בבוקר כעבודה השגרתית כדי להישאר קדימה במירוץ. כאשר יש לו תמונה ברורה של מה שקורה בחשבון, הוא יוכל לתכנן את דרך הפעולה העתידית ולתדרך את הצוות על כך. היתרונות של התחלה מוקדמת הם:

  • מנהל ה-PPC יוכל לבחון מה קרה אתמול ומה הייתה השפעתו על הקמפיין;
  • אם יש פגמים או שיהוקים בקמפיין, מנהל PPC יכול לזהות אותו מוקדם ולנקוט בצעדים הדרושים לתיקון הפגם.

בדיקה יומית של מילות המפתח

בעת טיפול בלקוח בעל פרופיל גבוה, חשוב לבדוק כל מילת מפתח מכיוון שהם מייצרים תשלומים במאות דולרים, כך שמנהל PPC לא יכול להרשות לעצמו לתת למילת מפתח לא קשורה לעבור. S / הוא צריך לקחת את מירבית בבחירת מילת המפתח אשר יגביר את המכירות של המוצר של הלקוח.

פוסל את אתרי התצוגה הלא רלוונטיים של גוגל

מנהל PPC צריך לעשות בדיקה שגרתית של האתרים שבהם המודעות שלהם מופיעות ועליהם להסיר את המודעות מהאתר אשר / הוא בטוח שזה לא מייצר הכנסות לקראת קמפיין PPC.

סקירת התקציב

זהו פרקטיקה זהירה לשקול את התקציב של הקמפיין ולהבטיח ללקוח כי הקמפיין הוא גם בדרכו ליעד החודשי.

חיפוש ומעקב אחר הפניות חדשות

בעת סקירת הקמפיין של אתמול, מנהל PPC יכול למצוא לידים חדשים אשר עשויים לייצר יותר הכנסות מאשר לידים ישנים ולשים את הצוות לעבוד על זה. כאשר צוות עובד יחד במציאת מובילים חדשים ורודפים אחריהם, הוא מעלה את המורל של הצוות ומוביל לסביבת עבודה טובה יותר.

לדעת את הביצועים במבט חטוף

מנהל ה- PPC יכול לבדוק את הקמפיין במבט חטוף על-ידי מעבר ללוח המחוונים של AdWords > לשונית ‘קמפיינים > ממדים’ כדי להציג את מסגרת הזמן של ביצועי הקמפיין של AdWords. זוהי דרך טובה לזהות כל חוסר עקביות בקמפיין או אם יש שינויים באזור שבוצעו על ידי הלקוח באתר האינטרנט שלהם.

מעקב אחר מיקום המודעות

מעקב אחר מיקום המודעה חיוני עבור מנהל PPC כדי לדעת אם המודעות נמצאות בעמדה כצפוי על ידי צוות PPC. אם לא, מנהל PPC צריך לתכנן את הדרכים של הצבת המודעה בחזרה לעמדה החיובית שלה.

השהית המודעות

מנהל ה- PPC והצוות חייבים לבדוק בעקביות את לוח המחוונים של Google AdWords עבור מילות מפתח שעשויות להיות ביצועים נמוכים או לא לבצע כלל. עליהם לנקוט בפעולה מיידית של החלפת המילה או השהיית מילת המפתח.

מעקב אחר מבצעי PPC האחרים

הצוות יכול לעקוב אחר מצב הקמפיין על ידי השוואתו עם שחקנים אחרים כמו מדיה חברתית או תנועה אורגנית. הצוות ירגיש פרץ של אדרנלין כדי לראות את מסע הבחירות שלהם עולה קדימה. הם יכולים להציץ בניתוח על-ידי מעבר אל ‘המרות > > מבט כולל על יעדים’, ולאחר מכן לבחור בקישור ‘מקור/בינוני’. כרטיסיה זו מציגה את ביצועי הקמפיין של PPC.

מבט חטוף בהתראות AdWords

כמו כל תוכנת שיווק אחרת, גם גוגל תשלח התראות המציעות מילות מפתח חדשות לקמפיין שלכם. הם עשויים לנוע במאות, למרות שזה עלול לגזול זמן רב, עדיף להעיף מבט על זה. לפעמים, התראות אלה יש גושי מידע שימושיים או מילת מפתח פוטנציאלית כדי לחזק את הקמפיין PPC.

שמירה על תיאום נכון עם הלקוח

לפעמים במהלך הקמפיין, מנהל PPC יבחין בזינוק גבוה בתקציב המודעה או סטייה פתאומית מהתנועה. התפתחות בלתי צפויה זו יכולה בהחלט להיות תוצאה של בקרות פנימיות או שינוי באתר האינטרנט של הלקוח. אם תקשורת נכונה נשמרת, קל יותר להגיע לשורש הבעיה. קשר זה צריך להיות על בסיס יומי כדי להילחם בכל משבר שעלול לנבוע קצר בתקשורת או חוסר תקשורת.

שמירה על תצפית על כל התפתחויות חדשות

התרגול של בדיקת בוקר יעדכן את צוות PPC על כל התפתחויות חדשות. הימים או השעות המעטים הם קריטיים לכל קמפיין שהושק לאחרונה. אם מתעורר חוסר, הצוות יכול להגיב ביעילות ולפתור את הבעיה בהתראה של רגע.

מהם כישורי המפתח הנדרשים כדי להפוך למנהל PPC?

כל מנהל PPC זקוק לכישורים הבאים כדי לטפל ביעילות בפעולות, בצוות ובלקוח:

יוזם

הם תמיד מחפשים דרכים חדשות לפתור אתגרים או בעיות שצצים, או במילים אחרות, הם פרואקטיביים. השינוי המתמיד של האלגוריתם, בסיס הלקוחות ודרישות השוק, מנהל ה- PPC חייב להיות בעל אישיות מאתגרת ולצאת מהקופסה. אין פלא שאנשים נמשכים לדברים שיש להם כישרון לאטרקטיביות. מנהל PPC לא יהסס לבצע בדיקות וליישם את תוצאות הבדיקה על הקמפיין שלהם.

ניתוח עצמי

הם תמיד מטילים ספק בדברים ו”למה” היא השאלה האהובה עליהם. הם צריכים להיות סקרנים מטבעם. כאשר שאלה מועלית, היא סוללת דרכים למצוא או ליצור קבוצה שתאחד את המגרש. כאשר אנו דוחפים את הגבול שלנו, אנו נוטים למצוא תשובות לכל בעיה מורכבת או משוכה שאנו עלולים להתמודד איתם. ניתוח עצמי וחקירה עצמית מועילים יותר מאשר הסתמכות על מגמות שוק וסקרים על המוצר או השיטות המשמשות למכירת המוצר.

להישאר עם הסחף

להישאר מעודכן הוא המפתח. כאשר מנועי חיפוש מפתחים כל הזמן את האלגוריתמים שלהם, מנהל חשבון ה- PPC צריך להיות מעודכן במגמה הנוכחית ולצובט את הקמפיין של הלקוח. העולם של PPC מתפתח כל הזמן. אפילו חופשת חופשה יכולה לזרוק מנהל PPC ללולאה כשהעולם מתפתח תוך דקות על גבי שעות. הם משחרים לטרף מתמיד לטכנולוגיות ושיטות חדשות שעשויות לתת להם יתרון על פני המתחרה.

מנהל חשבון PPC או מנהל קמפיין PPC חייבים לחתוך. כמו מערכת PPC עובד על טכניקת ההצעה, הם נשארים במירוץ כדי לתפוס את מילות המפתח שיכולות לתת ללקוחות שלהם נתח רב יותר של השוק ולקוחותיו. כמה דרכים לאופן שבו מנהלי PPC נשארים מעודכנים הם:

  • על ידי הרשמה לניוזלטרים או לבלוגים,
  • על ידי שמירה על יחסים טובים עם ספקי תוכנה של צד שלישי,
  • אם עובדים עם צוות Google AdWords, לומדים את המורכבויות או מנקים כל ספק שעלול להתעורר,
  • ואחרון חביב, מנסה למצוא תשובות לשאלות שהועלו על ידי הלקוחות, כמו גם מחברי הצוות.

מציאת חופים חדשים

לחקור גבולות חדשים ולהישאר רגוע תחת כל סערה, זוהי תכונה חיונית של מנהל PPC. הם צריכים להיות מוכנים לקחת סיכון וגם להישאר מורכבים בזמנים של לחץ. אל להם להסס לנקוט באתגרים מרתיעים או להסתכן אם הם משוכנעים שהפעולה לא תהיה מועילה. אם הם רואים פוטנציאל בכל אלגוריתם מעקב חדש או במילים יוצאות דופן שעשויות לתת ללקוח תשואות טובות יותר על ההשקעה שלהם, הם יתנפל על ההזדמנות הזו. לחלוטין, הם אמורים להיות מסוגלים לנווט את הספינה גם כאשר הם על מחסום השונית.

מיומנות חסון בתקשורת

מנהל חשבון PPC צריך להיות מתקשר יעיל. הם צריכים להיות מסוגלים לספק את הצרכים שלהם ללא הקשרים ארוכים ובאופן חד. כאשר נותנים ללקוח פעם אחת מעל הפרויקט או את מעמדו, התקשורת צריכה להיות חדה, והלקוח צריך להיות מסוגל להבין אפילו השיחה כרוכה בקלט גבוה של עניינים טכניים.

אם מתעוררת בעיה בפרויקט או משוכה מתמודדת בקמפיין, מנהל PPC צריך לדגמן את הדיבור שלהם באופן זה לא לשים את הלקוח במצב פאניקה באותו זמן, את כוח המשיכה של המצב מועבר. בעת ארגון ישיבת צוות, הם צריכים להחדיר תחושת אחריות לג’וניורים שלהם ולעשות את העבודה על ידי דיבור במקום לצעוק עליהם.

לקבל החלטות כהרף עין

הם צריכים להיות בוחרים מהירי מחשבה ויש להם את היכולת לקבל החלטות על ידי התחשבות בכל הסיבות התורמות. עסקים מתפתחים כל הזמן, והצורך במצב גורם להם להיות מקבלי החלטות. מנהל קמפיין PPC יהיה מונע לקחת על החלטות המקום וליישם החלטות אלה לגבי הקמפיין; הם לא יכולים לרוץ לאישור בכל עת. עם זאת, אם החלטה קיבלה פנייה לא נכונה, הם צריכים להיות בטוחים מספיק כדי להיות הבעלים של הטעות ולהתמודד עם ההשלכות של ההחלטה.

עולם השיווק באינטרנט גדל, וכך גם הדרישות של העסק. מנהל PPC צריך להיות היכולת לחשב את הסיכונים ואת התגמולים בתחום. הוא לבדו אחראי להחלטה שהתקבלה ויושמה. זהו תהליך בן שלושה חלקים כמו:

  1. זהה את הבעיה,
  2. להעריך את המשאבים לשימוש בפתרון הבעיה,
  3. לקבל החלטה אולטימטיבית וליישם אותה.

תכונות אלה ישימו מנהל למעלה. לכן, אם יש לך את התכונות האלה מתואר לעיל או להתאים אותם לגלף נישה לעצמך בעולם של שיווק PPC.

קטגוריות מאמרים:
שיווק דיגיטלי