פורסם ע"י ad clays
מרץ 13, 2021
141 Views
0 0

7 אסטרטגיות שיווק תוכן קטלניות להשגת לקוחות נוספים

7 אסטרטגיות שיווק תוכן
7 אסטרטגיות שיווק תוכן

Share Tweet Pin it WhatsApp

להלן 7 אסטרטגיות שיווק תוכן – אסטרטגיות אלה בוודאי יגבירו את התנועה האורגנית שלך ואת הגעת הלקוחות

שיווק תוכן אינו חלוקה פשוטה של עובדות על המותג והחברה שלך. זהו תהליך מורכב שכאשר נעשה בהצלחה יביא לדירוג חיפוש מוגבר ומעורבות לקוחות טובה יותר. למרות הפורמט המקוון שלה, אתה צריך לזכור כי פרסום באתר ויצירת תוכן עדיין להתמודד עם בני אדם בפועל.

הכרת הקהל שלך ומיקוד הצרכים שלהם יאפשרו לך לבנות יחסי אמון ונאמנות חזקים בקרב קהל היעד שלך.

7 אסטרטגיות שיווק תוכן

אסטרטגיות אלה בוודאי יגבירו את התנועה האורגנית שלך ואת הגעת הלקוחות מיד:

1. התמקדו באסטרטגיות נישה

כל תוכן שאתה מפרסם באתר שלך צריך לפנות לקהל היעד שלך ולדמוגרפיה שלך. בין אם זה אינפוגרפיקה, מאמר, וידאו או פוסט בבלוג, כל אחד מהם צריך להיות מותאם אישית כדי שתוכל ליצור קשר אישי יותר.

באפשרותך לגוון את המאמרים שלך כך שהם יתמודדו עם היבטים שונים של החוויה שלהם ושל המוצר שלך. באפשרותך אפילו לשלב את האזור המקומי שלך על-ידי הכללת גורמים כגון מזג אוויר, אירועים ומגמות נוכחיות.

כדי ליצור בצורה הטובה ביותר תוכן מותאם אישית עבור הקהל שלך, להלן הגורמים שעליך להתמקד ב:

א). עיצוב מגוון

לכל דמוגרפיה יש העדפה כשמדובר בתוכן מקוון. פריט חזותי של תוכן הוא גורם מפתח בשיפור הקריאות.

לדוגמה, אם אתה רוצה לשרת אזרחים ותיקים, אינפוגרפיקה וגופנים גדולים מומלץ, בעוד בני נוער וצעירים מעדיפים פריסות סגנוניות וטרנדיות. ילדים לעומת זאת אוהבים צבעים אטרקטיביים ותוכניות אינטראקטיביות.

ב. מיפוי מטרות

תכנון היעדים ארוכי הטווח והטווח שלך חיוני לקמפיין השיווקי שלך. זה עוזר לך לקבוע באיזה אסטרטגיות קידום אתרים להשקיע. על-ידי מיפוי המטרות שלך, באפשרותך לתזמן טוב יותר את השדרוגים הרצויים כך שייצור אפקט כדור שלג בהגדלת דירוג החיפוש שלך.

ג. פלטפורמה ימנית

פלטפורמות מדיה חברתית עוסקות במציאת קהילה. קבוצות מסוימות של אנשים יימצאו באתרים שונים שהם יכולים להדהד איתם. מפייסבוק, אינסטגרם, טוויטר ועוד, כל אחד מהם מציע מרחב מיוחד לכולם.

כיוצר תוכן, עליך להשתמש בכך לטובתך על-ידי פרסום אסטרטגי של המודעות והפוסטים שלך באתרים שבהם בדרך כלל נמצאה הדמוגרפיה הממוקדת שלך.

2. הדגשת מומחיות באמצעות אינפוגרפיקה

פרסום שירותים ומוצרים חדשים שאנשים אינם מכירים הוא אתגר לכל יזם חדש. הצגת מושגים חדשים לשוק יכולה להיות קשה מכיוון שהיא דורשת תהליך יצירת תוכן מקיף ומפורט. כדי לבנות נאמנות ואמון בין netizens, ודא שהם מבינים מה אתה מנסה למכור.

חברות B2B הן בין העסקים שחווים בעיה זו. עם זאת, כפי שמומחה לקידום אתרים B2B היה מציע, המפתח להתגבר על משוכה זו הוא באמצעות אינפוגרפיקה ותוכן מסוכם אינטראקטיבי. הצג את המומחיות שלך על ידי פירוק הרעיון בצורה הפשוטה ביותר כך שכל לקוח פוטנציאלי יבין אותו.

3. יצירת תוכן הניתן ליחס

פנייה לחוויית הצרכן חשובה בשיווק תוכן. אתה לא יכול פשוט לדבר על עובדות ומחירים. אתה גם צריך לשים חשיבות על איכות השירות שאתה הולך לשים שם בחוץ. הדבר חל בצורה הטובה ביותר על עסקים שאנשים אחרים עשויים להיות מודאגים לגביהם. ניתוחי שיניים, ניתוחים ופרוצדורות פולשניות אחרות הם רק חלק מהתעשיות הללו.

לכן, כדי להפחית את החשש, צור תוכן שניתן לקשר איתו שהלקוחות שלך יכולים להתחבר אליו. אתה יכול להשתמש בעדויות של מטופלים. לכן, אם אתם עסק שמציע מילוי שפתיים בטורונטו, אלתתמקדו רק בצד הטכני של הדברים. אתה צריך גם להציג את האופן שבו הלקוחות הקיימים שלך הגיבו לטיפולים שלהם ואיך זה עזר לשפר את חייהם.

4. לספק מגוון מידע

טיפים ועצות מקוונים מוערכים מאוד על ידי netizens. על-ידי הצעת ערכות לימוד ורשימות פעולות לביצוע מפורטות, מקיפות ומדויקות בהן הם יכולים להשתמש, תוכל ליצור קשר חזק יותר של אמון. עם זאת, אתה לא יכול לכתוב באופן אקראי ולדבר על כל נושא.

לכן, הקפד לשלב את החשיבות של השירותים והמוצר שלך בבלוגים של העזרה שלך. זה גם מועדף לכלול חוויות אישיות עם העצה שלך. בדרך זו הלקוחות שלך יכולים להיות מודאגים כי מה ששיתפת יעבוד גם עבורם, ובכך לעודד אותם לחזור לעוד.

5. להזריק קצת אישיות

קמעות, מוטואים ותיוגים הם יותר מסתם שיווק צבעוני וקליט. הם כלים שימושיים לעסקים כדי להעביר מסר ללקוחות שלהם. שימוש באסטרטגיה זו יאפשר לך לנצל את התפיסה הציבורית של החברה שלך.

לכן, כולל קצת הומור, נשמה, אמיתיות ויצירתיות בשיווק התוכן שלך יכול ללכת דרך ארוכה כפי שהוא עושה את המוצרים שלך יותר ליחס. עם זאת, חשוב לערוך סקר שוק מקיף תחילה כדי להתאים את המושגים האלה. גיל, מין, תרבות ועוד, ישחקו תפקיד חיוני בהחלטה זו, כך גם המחקר שלכם מראש.

6. תמיכה במטרה

הצרכנים בימינו מודעים יותר לרכישות שלהם. הם רוצים להשפיע על שינוי חברתי חיובי בכל פעולה שהם עושים. עם זאת מגיע הרצון שלהם להיות אחראים יותר במוצרים שהם קונים. אתה יכול להשתמש בתודעה הציבורית הפתאומית הזו על ידי שילוב סיבות והודעות בשיווק התוכן שלך.

מתנועת #MeToo, Black Lives Matter, Pride Movement ועוד תוכלו לתרום חלק מהרווח שלכם למטרות אלה בכל רכישה שהלקוח שלכם מבצע. פעולה זו תהפוך את החברה שלך ליותר מעוקעת במציאות ומתחברת טוב יותר לקהל שלך.

7. ניצול התרבות המקומית

לאחר מוסד פיזי באזור המקומי שלך הוא יתרון עבור העסק שלך. לא רק שהוא מספק לך גישה קלה לדמוגרפיה הממוקדת שלך, אלא שהוא נותן לך תובנה לגבי הפעולות הפנימיות של אותה קהילה.

באפשרותך להשתמש בסלנג מקומי או בתרבות, באירועים ובאישיויות כדי להפוך את השירותים שלך לרלוונטיים יותר עבורם. השקעה בסוכנויות מודעות מקומיות כדי להפיץ את התוכן שלך יכולה גם לעזור לטפח תנועה אורגנית ונאמנה בסביבה שלך.

המטרה העיקרית של שיווק תוכן היא בניית קשרים חזקים של נאמנות ואמון. זה לא רק על ציין עובדות על השירותים והמחירים של החברה שלך. אתה צריך לזכור כי גורם מכריע בהשגת לקוחות נוספים הוא קשר אישי. לכן, בפעם הבאה שתפרסם את המאמרים הקרובים שלך באתר, שים את עצמך בצד השני של המסך ודמיין איך היית מתייחס אליו.

תשומת לב רבה לכל פרט שיווקי החל מהפצת משאבים וכלה בעיצוב אתר אינטרנט משופר חיונית להצלחת החברה שלך. באמצעות רשימת פעולות לביצוע זו באפשרותך להבטיח שלא יישאר סלע לא הפוך או גישה פרסומית לא מסומנת. פשוט בצע את השלבים האלה ובקרוב השירותים שלך יהיו שיחת העיר

קטגוריות מאמרים:
שיווק דיגיטלי