פורסם ע"י ad clays
פבר 13, 2021
110 Views
0 0

20 טעויות שיווק דיגיטלי שמותגים עדיין עושים ב-2022

20 טעויות שיווק דיגיטלי שמותגים עושים
20 טעויות שיווק דיגיטלי שמותגים עושים

Share Tweet Pin it WhatsApp

לא משנה מה העסק שלך, אנחנו בטוחים ששיווק דיגיטלי הוא חלק חשוב מהשיווק שלך. להלן 20 טעויות שיווק דיגיטליות שעסקים עדיין עושים

אדם ממוצע מבלה כ 6 וחצי שעות באינטרנט מדי יום, יש סיכוי גבוה כי הלקוחות הבאים שלך ימצאו אותך באינטרנט. זו הסיבה שלכל עסק חייבת להיות אסטרטגיית שיווק דיגיטלי איתנה. אבל עסקים עושים מעט טעויות. הנה כמה טעויות שיווק דיגיטליות שעסקים עדיין עושים.

1. אין מטרה ברורה

אחד המרכיבים החשובים שיש לכלול בשלב התכנון של אסטרטגיית השיווק המקוון שלך הוא שתהיה מטרה ברורה. כישלון בהגדרת מטרה ברורה ולא להסביר את המטרות של העסק שלך יכול לעזור לך להשיג הצלחה על ידי הובלתך לכל מיני כיוונים. לכן, הדבר החשוב הראשון הוא הגדרת המטרות השיווקיות שלך בבירור. יש מטרות התואמות את המטרות העסקיות של החברה. ודא שהמטרות חכמות. SMART מייצג את זמן הזמן הריאליסטי השאפתני הספציפי השאפתני.

2. לא לדעת מי קהל היעד הנכון

כדי שהותג שלך יקים תוכנית שיווק מקוונת יעילה, עליך לזהות תחילה את קהל היעד שלך. השירותים שהעסק שלך יציע סובבים סביב הדרישות של קהל היעד שלך. לכן, עליך להכיר את קהל היעד שלך ואת העדפותיו, תחומי העניין, הבעיות והפתרונות שנוח להם.
עסקים נוטים לקפוץ להציע את המוצרים והשירותים שלהם למספר לקוחות מבלי לדעת מי צריך את המוצרים והשירותים שלהם. זה יהיה מאתגר מאוד למשוך מספר רב של לקוחות אם אתה לא לבסס את אסטרטגיות השיווק שלך סביב דרישות הלקוח שלך.

3. לא להיות מאורגן

זה כמעט בלתי אפשרי לעשות שיווק בלי לארגן דברים. יש כל כך הרבה דברים שקורים מסביב ואם אתה לא מאורגן, אתה הולך לפספס כמה דברים חשובים. לכן, הישאר מאורגן, כתוב את האסטרטגיה שלך, ערוך לוח תאריכים של תוכן והשתמש בכלי ניהול פרוייקטים שיעזור לך לנהל את הצוות שלך.

4. התעלמות מהתועלת של אסטרטגיית קידום אתרים

רוב העסקים אינם יודעים את הכללים שעליהם לפעול כשמדובר ב- SEO. כיום, עסקים רבים ממשיכים ליצור תוכן כפול, לפלח שאילתות חיפוש תואמות מדויקות, ולדחוס יותר מדי מילות מפתח בדפי הנחיתה שלהם. עם זאת, שיטות אלה מזיקות לאתר שלך. אם ברצונך לשפר את הדירוג של האתר שלך, עליך להשקיע מאמץ רב כמו למשל, אופטימיזציה של האתר שלך עבור חיפוש קולי.

אחת הדרכים הטובות ביותר להגדיל את סמכות הדומיין של האתר שלך ולהפחית את קצב הקפיצה היא לספק תוכן חדש ואיכותי שהלקוחות שלך יאהבו. הקפד תמיד שלעולם לא תיצור תוכן רק כדי לשפר את מיקומך בדירוג מנועי החיפוש. לעשות הכל אותנטי וזה יביא לך תוצאות חיוביות. חברה המתמקדת ב-SEO תדרג למילות מפתח ארוכות זנב. התמקדות במיטוב מנועי חיפוש תשפר את הנראות שלך ותפחית את ההוצאה השיווקית שלך עם הזמן, ובכך תשפר את ההחזר על ההחזר על ההוצאה על החיים שלך.

5. לא מונחה נתונים

אם אתה עדיין מקבל את החלטות השיווק שלך בהתבסס על תחושת הבטן שלך, אז זה להתעורר. השנה היא 2020 ואין באפשרותך להתעלם מנתונים בשלב זה. נא בדוק את הנתונים שלך כדי לקבל את ההחלטות הנכונות לגבי השלב הבא שלך בשיווק. ראה מה הניתוח שלך מראה ובדוק כיצד הלקוח שלך מגיב לקמפיינים שלך. תבין מה המספרים שלך אומרים. האם אתה הולך בכיוון הנכון או שאתה צריך לעשות שינויים כלשהם בקמפיין שלך? היתרון הגדול ביותר שיש לך בשיווק מקוון בהשוואה לשיווק מסורתי הוא סוג ההתאמה האישית שאתה יכול לעשות וכמות הנתונים שאתה יכול לאסוף למדידת הקמפיין שלך. ודא שאתה משתמש בכוח הנתונים כדי לשפר את השיווק שלך.

6. לא בודק

לא לבדוק את הקמפיינים השיווקיים הדיגיטליים שלך פירושו לא לדעת מה עובד ומה לא. עליך לפצל את הבדיקה של הקמפיינים שלך, בין אם זה מודעות של שיווק בדוא”ל, היכן הטופס צריך להיות או מה קריאה לפעולה חייבת להעביר. בדיקה מפוצלת, הפוך לקבוצת ביקורת, שלח להם מידע, פתח קבוצת בדיקה, שלח להם את השני וגלה איזה מהם מבצע טוב יותר. כל החברות הגדולות מבצעות בדיקות מפוצלות כדי לוודא שהן משיגות תוצאות נהדרות. אז, לעולם אל תחמיץ את זה!

7. הימנעות מהרשתות החברתיות

בממוצע, אנשים מבלים כשעתיים ו -32 דקות במדיה החברתית באופן קבוע. זה יותר מדי זמן. מדיה חברתית היא אחד המדיומים הטובים ביותר לקיים אינטראקציה עם הקהל שלך. הנה כמה מהטעויות הנפוצות שעסקים עושים כשמדובר במדיה החברתית:

א. חברות רבות מתעלמות לחלוטין מהמדיה החברתית ואף לא מופיעות שם

ב. יש כמה חברות שהגדירו חשבונות בסיסיים אך אין להן דבר בחשבונות

ג. המשך לפרסם דברים שאין להם ערך ולכן אין מעורבות

עליך ליצור אסטרטגיית שיווק מדיה חברתית עם מטרה הסופית. בשביל זה, אתה צריך להתמקד:-

א. בניית המותג שלך במדיה החברתית

ב) לקיים אינטראקציה עם הקהל שלך על ידי פרסום שאילתות, עובדות והפעלת קמפיינים מרתקים בפייסבוק

ג) מענה לשאילתות ולהערות של קהל היעד שלך

8. האסטרטגיה הלא נכונה להפצת תוכן

המחקר נעשה על ידי SEMrush אשר אומר, 94% מהזמן, מדיה חברתית משמשת להפצת תוכן על ידי עסקים. 86% מהזמן, הם מפרסמים פוסטים בבלוג. פוסטים בבלוג אינם סוג התוכן האידיאלי ביותר עבור מדיה חברתית. אם המדיה החברתית תהיה הערוץ הטוב ביותר להפצת תוכן, התמקד במשהו חזותי יותר כמו אינפוגרפיקה, סרטונים ותמונות.

9. התעלמות ממוביל

תעבורת המובייל עלתה בכ-222% ב-7 השנים האחרונות, וכעת 53% מתעבורת האינטרנט כולה מגיעה ממכשירים ניידים בלבד. כדי להשיג הצלחה, דרושה לך אסטרטגיה ניידת ראשונה הכוללת:

  • האם האתר שלך מותאם לנייד?
  • האם הניוזלטרים/הודעות הדוא”ל שלך ידידותיים לנייד
  • האם אתה מעריך כיצד אנשים מקיימים אינטראקציה עם הנכסים הדיגיטליים שלך בנייד?

10. לא להשקיע הרבה בתוכן

כולנו יודעים שתוכן הוא המלך וכל עסק חייב לפתח תוכן איכותי. זהו אחד הכלים הטובים ביותר בערכת השיווק הנכנסת שלך והוא מתגמל גם. מחקרים מוכיחים כי לכל דולר שהוצא, שיווק תוכן מייצר כמעט פי 3 לידים מאשר שיווק מסורתי.

11. לא נותן חשיבות רבה לסרטונים

שיווק וידאו הוא ענק. יוטיוב, אינסטגרם ופייסבוק מקדמות סרטונים בפלטפורמות שלהן, ועם מהירויות האינטרנט העולות, אנשים מבלים יותר ויותר זמן בצפייה בסרטונים. סרטונים משותפים ב- 1,200 אחוז יותר בהשוואה כאשר הן הודעות טקסט והן קישורים משותפים יחד עם טקטיקות שיווק וידאו מתאימות.הוא אמר כי עד 2022, קטעי וידאו מקוונים יהיו מהווים מעל 82% מכלל תעבורת האינטרנט של הלקוחות, וזה בערך פי 15 גבוה יותר ממה שהיה מוקדם יותר בשנת 2017. אם העסק שלך עדיין לא משתמש בו, אז אתה מפספס הזדמנות גדולה. סרטונים משנים את האופן שבו אנשים צורכים תוכן. להלן מספר פעולות שבאפשרותך לבצע:

א. פרסום סרטונים ביוטיוב

ב). סיפורים

ג. וובינרים

12. לולאות ויראליות חסרות

לולאה ויראלית היא תהליך של איך אתה יכול להשתמש בלקוחות / משתמשים הקיימים שלך כדי להזמין את הצרכנים הבאים שלך. זה ידוע בשם פריצה לצמיחה. זה קורה כאשר המוצר ישרת טוב יותר אם הלקוח שלך מקבל אחרים על הפלטפורמה. לדוגמה, אתה בפייסבוק כי כל החברים שלך נמצאים. אם אתם משתמשים ב-WhatsApp, בסקייפ או בכל אפליקציית מדיה חברתית אחרת, אתם זקוקים שחבריכם יהיו שם באפליקציה. אם אתה משתמש באפליקציית גיימינג, אתה מפתח לוחות מובילים ומבקש מהמשתמשים שלך לשתף את הציונים שלהם במדיה החברתית. זה ידוע כלולאה ויראלית.

13. מכוון לכמות ולא לאיכות

הרבה עסקים מודאגים מהמספרים שהם רוצים להגיע, למשל, נפרסם 10 בלוגים בחודש, אנחנו רוצים לעשות 12 ציוצים ביום. שתי המטרות האלה הן בסדר אם הם מביאים את הסוג הנכון של מעורבות, אבל אם אתה לא להתרכז ביצירת משהו שימושי, זה לא הולך להביא רווח לעסק שלך.

14. לא יצירת רשימות מנויים

זה לא חובה כי מי שמבקר באתר שלך הם יקנו משהו מהאתר שלך. עם זאת, זה לא מסמל כי אותו משתמש לא יכול לקנות משהו בעתיד. אבל כדי להבטיח שיש לך הזדמנות להמיר את המשתמש בעתיד, עליך לקיים אינטראקציה איתם. אם מישהו קורא מאמר שלם באתר שלך, ייתכן שהוא מצא ערך כלשהו בתוכן שלך וייתכן שיהיה מעוניין לקבל ממך מידע נוסף והוא עשוי לחזור אליך לעסקים בעתיד. לכן, בקש מהלקוחות שלך להירשם כמנוי.

15. ספאם הדואר

משווקים רבים אינם מבינים את השוני בין ספאם בוטה לשיווק בדוא”ל. שליחת 1000 הודעות דוא”ל ללא כל התאמה אישית ואמינות אינה נקראת שיווק בדוא”ל. כולם מקבלים אלפי הודעות דוא”ל ואין דרך אתה יכול להגדיל את העסק שלך על ידי הפרעה להם.

16. לא להתמקד בשימור לקוחות

זה סביר לשמור על לקוח מאשר לרכוש אחד חדש פעמים רבות, עסקים מתמקדים בהשגת קהלים חדשים על ידי לא מנסה upsell / לשמור ללקוחות הנוכחיים שלהם. באילו טקטיקות אתה משתמש כדי לשמור על הלקוחות שלך? האם אסטרטגיית השיווק שלך דנה בצעדים שאתה נוקט כדי להגדיל את שימור הלקוחות? אם לא, תתחיל לעשות את זה!

17. משקיף על עגלות נטושות

צרכנים שהוסיפו את המוצרים בעגלה נמצאים במרחק צעד אחד בלבד מהמכירה. אתה יודע מה הסיבה מאחורי עגלות נטושות? כמשווק דיגיטלי, הפוך את זה לפשוט ככל האפשר עבור אנשים כדי לבצע קופה, רק לבקש את המידע הדרוש. אל תכריח אותם ליצור חשבון. פשוט הפוך חשבון כברירת מחדל אם תרצה.

18. לא לחשב את ההשערות

לא לחשב את ההחזר על ההחזר על החיים שלך זה כמו להתנהג עיוור. מבלי לפקוח עין על החזר על ההון, אתה עלול בסופו של דבר לאבד כמות עצומה של כסף ללא כל תוצאות. חשב כמה כסף אתה מוציא על שיווק, לאיזה סוג תוצאות אתה מצפה, מהי התשואה על ההשקעה? אתה חייב לברר אם הכסף מבוזבז נכון? אלה הן כמה שאלות שעליך לשאול בעת שיווק המותג שלך באינטרנט.

19. לא להיות מגיב

אסטרטגיית שיווק נעשית פעם בשנה, אבל לקוחות חדשים ממשיכים להגיע כל יום. השיווק שלך תלוי גם בחיצוניות, במה שקורה בעולם, מה המתחרה שלך עושה ואיך המערכת האקולוגית מתפתחת. עליך להיות מגיב כדי לראות את השינויים ומהר להסתגל.

20. KPI שגוי

לאחר שיהיו לך יעדי שיווק ברורים, הקפד לעקוב אחר ה- KPI הנכון. חוסר התאמה במה שאתה רוצה להשיג ומה KPI של אתה עוקב יכול להרוס את השיווק שלך. לדוגמה, אם ברצונך להגביר את המעורבות באתר שלך, לאחר מכן מעקב אחר קצב הקפיצה, לקוחות חוזרים הופכים ל- KPI משמעותיים יותר מאשר תעבורת האתר הכוללת. לכן, יש צורך להתאים את ה- KPI שלך עם המטרות שלך.

אפילו טעות קטנה יכולה להיות גדולה, בעיקר בשיווק דיגיטלי. כמשווק, עליך תמיד לזכור כי אין קיצור דרך להצלחה, ואתה חייב תמיד לעקוב אחר מדריך צעד אחר צעד כדי להשיג הצלחה. הגדרת מטרה ברורה, לדעת מי קהל היעד שלך, השקעה ב- SEO ובאסטרטגיית תוכן יעזרו לך להשיג תוצאות נהדרות מבחינת תעבורה, מעורבות משתמשים והמרות לידים קרים.

קטגוריות מאמרים:
שיווק דיגיטלי