פורסם ע"י avi tzavi
אוק 2, 2021
53 Views
0 0

שיווק בפייסבוק לעסקים קטנים: איך לצמוח בשנת 2022

עם 2.9 מיליארד משתמשים פעילים, פייסבוק היא הרשת החברתית הפופולרית ביותר מכולם. לא משנה איזה סוג של עסק יש לך, סביר להניח שהלקוחות שלך נמצאים בפייסבוק

כבעל עסק קטן, בדרך כלל אין לך את רוחב הפס או הכספים להשקיע בתוכניות שיווק דיגיטליות מקיפות כמו חברות גדולות לעשות. שיווק מדיה חברתית שלא שולם עוזר להגדיל את העסק שלך ללא צוות שיווק ייעודי או תקציב גדול.

2/3 ממשתמשי פייסבוק מבקרים בדף של עסק מקומי לפחות פעם בשבוע. אין פלא ש-93% מהמשווקים משתמשים בפייסבוק, ו-54% מהם מדרגים את פייסבוק כרשת החברתית החשובה ביותר למשווקים.

פייסבוק יכולה לעזור לך להגביר את המודעות למותג, למצוא לקוחות חדשים, לטפח את נאמנות הלקוחות, להגדיל את התנועה באתר, לשפר את המכירות ולשפר את שירות הלקוחות. כל מה שנדרש הוא דף עסקים בחינם כדי להתחיל.

האם העסק הקטן שלך יכול להצליח בפייסבוק?

כל עסק יכול להצליח בפייסבוק – בין אם יש לך טרקלין תה מקומי, חנות מסחר אלקטרוני, מספרה או עסק גינון. אם הלקוחות שלך נמצאים בפייסבוק, אתה יכול להצליח בפלטפורמה.

אבל אם יש לך זמן להתמקד רק בפלטפורמת מדיה חברתית אחת או שתיים, אתה רוצה לוודא שפייסבוק פופולרית ביותר בקרב הלקוחות הנוכחיים (והעתידיים!). הנה איך לגלות.

1. שאל את הלקוחות שלך

הדרך הקלה ביותר לגלות אם פייסבוק היא מקום טוב להגיע אליו היא לשאול אותם.

אם יש לך רשימת דואר אלקטרוני, שלח סקר קצר ללקוחות שלך ושאל על הרגלי המדיה החברתית שלהם. שאל באילו פלטפורמות הם משתמשים בתדירות הגבוהה ביותר והיכן הם אוהבים לעקוב אחר מותגים.

אין רשימת דוא”ל? שאל לקוחות בכל פעם שיש לך סיכוי, אם זה בקופה בחנות הפיזית שלך או במהלך פגישה של לקוח.

2. השווה את קהל היעד למשתמשי פייסבוק

קהלים שונים פעילים יותר בפלטפורמות מדיה חברתית מסוימות מאחרים. באפשרותך להשוות את התכונות הדמוגרפיות (מין, גיל, מיקום גיאוגרפי, הכנסה וכו ‘) ותכונות פסיכוגרפיות (תחומי עניין, ערכים, אמונות ואישיות) של קהל היעד שלך עם פלטפורמות המדיה החברתית שאתה שוקל.

לדוגמה, פייסבוק היא הפופולרית ביותר בקרב בני דור המילניום.

מלבד בני נוער, אפילו לקבוצות גיל אחרות יש יותר מ-290,000,000 משתמשים שהופכים את הפלטפורמה לשווה בדיקה. אבל אם בני נוער הם קהל היעד שלכם, תרצו לשקול פלטפורמות אחרות כמו טיקטוק, שבהן 25% מהמשתמשים נמצאים בטווח של בני 10-19.

3. הצצה למתחרים שלך

אם לעסקים דומים לשלך יש קהל מעריצים גדול והם זוכים למעורבות רבה בקהל באמצעות תגובות ולייקים בפייסבוק, סביר להניח שקהל היעד שלך נמצא בפייסבוק. אחרי הכל, הלקוחות של המתחרים שלך הם לקוחות פוטנציאליים גם בשבילך! אתה רק צריך להתחיל לפרסם.

אם המתחרים שלך אינם בפייסבוק, ייתכן שזו לא הפלטפורמה הנכונה. עם זאת, אם לקוחות רבים אמרו לך שהם יעקבו אחריך בפייסבוק, זה יכול להיות שיש פוטנציאל לא מנוצל בנישה שלך, ואתה תהיה הראשון לגלות אותו.

איך להתחיל עם שיווק בפייסבוק לעסקים קטנים

מתכונן ליצור את הפוסט הראשון שלך? השתמש בעצות שיווק אלה בפייסבוק כדי להגדיר את העסק שלך להצלחה.

1. הגדר באופן מלא את דף העסק שלך בפייסבוק

כשיווק עסקי קטן בפייסבוק, דף העסק שלך הוא כמו דף הבית שלך בפלטפורמה. זה אומר למעריצים פוטנציאליים מי אתה ומה אתה עושה כעסק. לכן חשוב להגדיר את הדף העסקי שלך לזיהוי.

 • התחל עם תמונת הפרופיל שלך: זה הדבר החשוב ביותר לעשות כדי לוודא שהקהל שלך מזהה את המותג שלך. השתמש בלוגו או בסמל המותג כתמונת הפרופיל שלך.
 • הוסף תמונת נושא: תמונת נושא היא הרושם הראשוני של הקהל שלך מהמותג שלך. הטובים מעוררים רגש או מעודדים פעולה ספציפית, כמו לפעול על המכירה העונתית שלך. הצמד תמונה של המוצר שלך בפעולה, בחנות פיזית, בצוות או העלה תמונה הכוללת את ההצעה האחרונה שלך.
 • מלא פרטי קשר: זה צריך להיות שלם ומעודכן, כולל האתר שלך, כתובת הדוא”ל ו/או מספר הטלפון שלך עבור שירות לקוחות ומיקום, כך שאנשים יודעים איך למצוא אותך ולהתחבר אליך.
 • הבהירו את העסק שלכם בסעיף ‘אודות‘: חשוב שאוהדי הגלישה יידעו מה אתם עושים! התמקד במה שמייחד את העסק שלך. לדוגמה, אולי בבעלותך עסק הלבשה המתמקד בעיצובים איכותיים ורב-תכליתיים. או אולי פילנתרופיה היא מוקד, ואתה תורם לצדקה עם כל רכישה, כמו בומבאס למטה. תודיע למעריצים שלך כאן.
 • בחר את תבנית הדף הנכונה: לפייסבוק יש כמה תבניות שנבנו מראש שמספקות סוגים שונים של עסקים. בחר את זה שמייצג את העסק שלך בצורה הטובה ביותר והתאם אישית את הדף שלך משם.
 • התאם אישית את לחצן הקריאה לפעולה (CTA): רוצה שאוהדי פייסבוק שלך יעברו לאתר שלך? להזמין פגישה? להתקשר לחנות שלך? התאם אישית את לחצן הקריאה לפעולה בחלק העליון של דף הפייסבוק שלך כדי לכוון את האוהדים שלך לבצע את הפעולה השימושית ביותר עבור המטרות שלך.
 • צור כתובת URL של יהירות: ברגע שיש לך 25 אוהדים, אתה יכול לתבוע כתובת URL יהירות עבור הדף שלך  זה ייראה רשמי יותר ויהיה קל יותר לקהל שלך להקליד מאשר כתובת URL ארוכה של אותיות ומספרים אקראיים.

עכשיו אתה מוכן למשוך מעריצים!

2. דע את סוגי התוכן שלך

פוסטים בסרטונים רואים את שיעורי המעורבות הגבוהים ביותר. ופוסטים המכילים תמונות רואים שיעורי מעורבות גבוהים יותר מאשר פוסטים עם קישורים או פוסטים בטקסט רגיל. עם זאת, לכל סוג תוכן יש את המקום שלו בפייסבוק, וכדאי להשתמש בכולם בהתאם לאופן שבו אתה מנסה לעורר עניין בקרב הקהל שלך.

 • הודעות טקסט רגיל: אלה נהדרות לשיחה מעוררת. אתה יכול להשתמש בפוסטים בטקסט רגיל כדי לשאול את המעריצים שלך שאלות או לבקש משוב.
 • הודעות קישור: פוסטים עם קישורים מציגים תצוגה מקדימה של האתר, כך שהפריטים החזותיים יכולים למשוך יותר תשומת לב מאשר פוסט בטקסט רגיל. השתמש בהם כאשר ברצונך לעודד פעולה ספציפית כגון קניית מכירה או קידום פוסט בבלוג.
 • פוסטים של תמונות: פוסטים בפייסבוק עם תמונות מושכים את תשומת הלב של אנשים כשהם גוללים בניוז פיד שלהם. הם דורשים פחות מאמץ כדי ליצור מאשר סרטונים ועדיין מגדילים את הסיכוי שלך למעורבות.
 • פוסטים של סרטונים: סרטונים בפייסבוק מופעלים באופן אוטומטי, כך שקל עוד יותר למשוך את תשומת הלב של אנשים. זה לא חייב להיראות מקצועי, או. סרטונים מזדמנים שצולמו בטלפון מרגישים אותנטיים לצופים ויכולים לעזור לבנות חיבורים. השתמש בווידאו כדי להציג מוצרים חדשים בפעולה, צילומים מאחורי הקלעים, שאלות ותשובות ועוד. עבור לשידור חי למעורבות בזמן אמת עם המעריצים שלך.
 • סיפורים: דלג על אלגוריתם הניוז פיד ופרסם סטורי בפייסבוק. לפי פייסבוק, 62% מהאנשים החלו “להתעניין יותר במותג או במוצר לאחר שראו אותו בסטוריז” במשפחת האפליקציות של פייסבוק. סיפורים להשאיל את עצמם היטב לתוכן מזדמן. שקול לפרסם שאלות מהנות, קישורים מעניינים, סקרים, כל דבר כדי לשמור על אנשים מעורבים.

 

3. לתת ערך, לא מכירות

האוהדים שלך באו לקחת את המוצרים והשירותים שלך, אבל הם נשארים כי הם אוהבים את הסגנון שלך ואת האופן שבו אתה מקיים איתם אינטראקציה. חשוב על מדיה חברתית כהרחבה של האישיות של המותג שלך.

אתה עדיין יכול לפרסם תוכן פרסומי – זה פשוט צריך להיות בתמהיל עם שפע של תוכן מרתק שאינו מוכר כדי להפוך את המותג שלך שווה לעקוב בפייסבוק.

 

4. פרסם מדיה ישירות בפייסבוק

לפעמים תרצה להביא אנשים לבלוג או לאתר שלך, אבל אתה תרוויח מפרסום מדיה ישירות בפייסבוק במידת האפשר.

האלגוריתם של פייסבוק מעדיף מדיה שמתפרסמת ישירות בפלטפורמה על פני משהו שקשור החוצה. לכן הגבל את התדירות שבה אתה מפרסם באתרים אחרים. בנוסף, פרסום ישירות בפייסבוק מאפשר שיחה ישירות בפלטפורמה, דבר שטוב יותר למעורבות ומוביל ליותר עיניים בתוכן שלך.

בלוג האוכל משרד הקארי מפרסם גרסת וידאו של מתכון בדף הפייסבוק שלו וקישורים לבלוג לגרסה המלאה.

5. התאם את התוכן שלך לפייסבוק

כמה מהמעריצים שלך כנראה עוקבים אחריך במספר מקומות. ייתכן שהם נמצאים ברשימת הדוא”ל שלך או עוקבים אחריך ברשת חברתית אחרת כמו אינסטגרם או טוויטר. אתה צריך לספק חוויה ייחודית עבור אנשים אלה, כך שיש להם סיבה לעקוב אחריך.

במקום פשוט לפרסם את שורת הנושא של הודעת דוא”ל עדכנית שמקדמת פוסט חדש בבלוג, התאם את התוכן שלך לפלטפורמות שונות, כך שיש משהו חדש לעוקבים שלך לקיים איתו אינטראקציה. שקול ליצור גרסת TL;DR של הפוסט בבלוג שלך כפוסט שלך בפייסבוק או לשאול שאלות רלוונטיות כדי להצית שיחה.

6. אינטראקציה עם האוהדים שלך

מדיה חברתית היא יותר מפרסום תוכן נהדר – היא בונה קשרים עם העוקבים שלך. אז לעסוק עם המעריצים שלך!

אוהב ומגיב להערות שלהם כדי להמשיך את השיחה. זה יעודד אנשים להמשיך לקיים איתך אינטראקציה בפייסבוק.

7. שקול להקים קבוצת פייסבוק

עם יותר מ-10 מיליון קבוצות בפייסבוק ו-1.4 מיליארד אנשים שמשתמשים בהן על בסיס חודשי, קבוצות פייסבוק הן דרך מהנה לבנות קהילה סביב המותג שלך וקהל מעריצים נאמן.

קבוצות יכולות להיות דרך עבור המותג שלך לשמור על אנשים מוטיבציה באמצעות אתגרים, אתה יכול להציע הצצות או הנחות בלעדיות, או שזה יכול לשמש כמשאב עבור אנשים המבקשים ייעוץ סביב ערכים משותפים.

 

8. פרסם בפייסבוק באופן עקבי

זה הולך לקחת זמן כדי לבנות את בסיס המעריצים שלך, אבל אל תתייאש! זה אולי נראה כאילו אתה לא מגיע לאף אחד בהתחלה, אבל אם תמשיך לפרסם באופן עקבי, המעריצים שלך יכנסו להרגל לקיים איתך אינטראקציה, ולאט לאט תגדיל את הנוכחות שלך בפייסבוק. אולי יעניין אותך גם פרסום ממומן בפייסבוק

פעם בשבוע יהיה מספיק להתחיל.

9. מדוד את המדדים הנכונים להצלחה

כשתבנה את הנוכחות שלך בפייסבוק, תרצה לוודא שהמאמצים שלך משתלמים.

מספר המעריצים והלייקים שיש לך בהתחלה יהיה נמוך להתחלה. זה נורמלי! זה ייקח קצת זמן להמריא. הדבר החשוב הוא שהמספרים האלה משתפרים עם הזמן. השתמש במדדים שלך כדי למצוא את סוגי התוכן שהאוהדים שלך מקיימים איתו אינטראקציה ולעשות ממנו יותר.

קטגוריות מאמרים:
שיווק דיגיטלי