פורסם ע"י avi tzavi
אוג 8, 2021
91 Views
0 0

שיווק בפייסבוק לעסקים במסחר אלקטרוני

יש לנו כמה טיפים פשוטים שיעזרו לך להגיע לקהל היעד שלך בפייסבוק. המשך לקרוא כדי ללמוד איך לבצע שיווק בפייסבוק לעסקים במסחר אלקטרוני

הגיע הזמן להיות אישי עם אסטרטגיית המדיה החברתית שלך. האלגוריתמים של אתרים פופולריים כמו פייסבוק ואינסטגרם משתנים במהירות, כך שלקוחות או לקוחות פוטנציאליים עלולים להיות קשים לראות את העדכונים שלך גם כשאתה מפרסם אותם באופן ידני.

עם כמעט 3 מיליארד משתמשים, פייסבוק היא מקום מצוין לחשיפה עסקית ושימור לקוחות. הוא יכול לפלח קהלים ספציפיים שאינך יכול להגיע אליהם באמצעות שיטות אחרות.

שימוש במודעות מוצר דינמיות

מודעות מוצר דינמיות עשויות להיות אסטרטגיית ההחזר על ההשקעה החכמה ביותר שאתרי מסחר אלקטרוני יכולים להשתמש בה. הזדמנות להחזיר לקוחות מהססים על ידי הצגת מודעות מותאמות אישית המבוססות על הפעילות שלהם באתר שלך שמדברת ישירות ואישית לצרכים של כל לקוח היא לא יסולא בפז.

עם מודעות אלה, אתה יכול לפלח משתמשים לפי שלב חיים, מיקום או תחומי עניין כדי למקסם את ההחזר על ההשקעה תוך כדי הוצאת הסכום הנמוך ביותר של כסף.

מודעות מוצר דינמיות יכולות לחסוך זמן רב עבור כל מי שיש לו מאות או אלפי מוצרים בקטלוג שלו. כל שעליך לעשות הוא להעלות את פרטי המוצר שלך.

היופי הוא שמודעות של מוצרים דינמיים ימשכו באופן אוטומטי תמונות, נתוני תמחור ומידע אחר ממוצרים אלה לתבניות מעוצבות מראש שמעניקות את האווירה השיווקית המושלמת, כך שניתן ליצור אותן בקלות יחסית.

שימוש במודעות מרובות מוצרים

מודעות מרובות מוצרים בפייסבוק מאפשרות למשווקים להציג מגוון מוצרים במודעה אחת, ולחסוך זמן וקליקים. למרות שזה עלול לקחת קצת יותר זמן כדי להגדיר, התמורה שווה את זה. אם תקדם מספר מוצרים שונים בקמפיין אחד, העלות להמרה תרד תוך הגדלת המכירות בבת אחת.

ודא שלכל הפריטים שלך יש קריאה לפעולות דומות, כדי שהצרכנים לא יתבלבלו כשהם עושים את דרכם דרך הודעות הדוא”ל שלך לקופה. לאסטרטגיה זו יש סיכוי נמוך לאבד את תשומת הלב של הקהל שלך. כאשר אתה מקדם מוצרים מרובים בו-זמנית, הקפד להיות ספציפי לגבי מהו כל מוצר והערך שהוא מביא ללקוח שלך על ידי ייעודם למידע רלוונטי.

היתרונות של שימוש במודעות מרובות מוצרים

  • הלקוחות שלך יכולים לבחור מבין מוצרים נוספים בעזרת מודעות מרובות מוצרים.
  • אתה יכול להגדיל את ההמרות איתם. סביר יותר שלקוח ירכוש מוצר אם הוא רואה מוצרים רלוונטיים יותר.
  • היתרונות של מוצר אחד ניתן להדגים גם באמצעות הגרף.
  • באפשרותך להגדיר מוצר ספציפי שברצונך לקדם במקום לקדם את כולם.

התקן פיקסל פייסבוק למעקב אחר המרות

פיקסל למעקב אחר המרות עוקב אחר התנהגות הלקוחות שלך באתר באמצעות קטע קטן של קוד. עם זאת, הוא עושה כל כך הרבה יותר מזה. לא רק שהיא תעקוב אחר ההמרות של החנות שלך, אלא שבמקביל, פייסבוק תוסיף מידע נוסף לפרופילי הלקוחות שלך.

זה עוזר לך לראות אילו אסטרטגיות שיווק לעבוד הכי טוב ומאפשר לך לדעת איפה אתה צריך להיות מיקוד המאמצים שלך. החלק הטוב ביותר בטכנולוגיית הפיקסלים של פייסבוק הוא שקל להגדיר אותה, והנתונים שנאספו ממנה ישמשו בקמפיינים שיווקיים עתידיים. פיקסל פייסבוק מגיע עם שלוש שיטות מעקב מרכזיות:

1. פיקסל מעקב אחר כתובות URL

עוקב אחר המרות שמתרחשות באתר שלך, ועוזר לך להבין לאן אנשים הולכים ברגע שהם מגיעים. הוא מאפשר לך לראות אילו מודעות פועלות למעקב אחר המרות ומאיפה אנשים הגיעו בתחילה לפני ההמרה. ישנן אפשרויות דיווח שונות זמינות גם כן, המאפשרות לך לסנן לפי סדרות מודעות ספציפיות או נתונים דמוגרפיים ספציפיים של קהלי יעד.

2. פיקסל שיווק מחדש

פיקסל זה מסיר מבקרים שעזבו מבלי לבצע רכישה ומציג להם מודעות מותאמות אישית שמזכירות להם את הפעילות הקודמת שלהם באתר כדי להחזיר אותם לרכישה נוספת. זה מאפשר ליותר משתמשים לגלות על המוצרים והשירותים שלך, מה שמגדיל את הפוטנציאל להמרות.

3. פיקסל מעקב אחר אירועים

הוא עוקב אחר המרות שמתרחשות באתר שלך, ועוזר לך לקבוע אילו אירועים יובילו להמרות אלה. אתה יכול גם לגלות היכן אנשים לוחצים וכמה זמן הם מבלים בדף, מה שנותן לך הבנה מפורטת של מה שמושך את בסיס הלקוחות שלך.

זוהי אסטרטגיה יעילה לקביעת אם דפי המוצר שלך נכתבים באופן כזה שמפתה את המבקרים לבצע רכישה באופן מיידי או אם הם זקוקים לשכנוע נוסף לפני קבלת ההחלטה שלהם.

פיקסלים למעקב אחר המרות הם רב-תכליתיים מאוד בשימושים שלהם. בנוסף למעקב אחר המרות, אתה יכול גם להשתמש בו כדי לעקוב אחר מבקרים באתר, לבנות רשימות קהלים ואפילו להפעיל בדיקות A/B בין גרסאות שונות של מודעות או דפי נחיתה.

לא משנה איזה סוג של מעקב פיקסלים תבחר, הקפד להשתמש רק אחד בכל פעם, כך שהתוצאות יהיו מדויקות ככל האפשר.

בעוד שהמעקב באתר שלך חיוני כדי ליצור תובנות של לקוחות לגבי מה שהם רוצים מההתחלה, מעקב ההמרות של פייסבוק מצוין עבור אלה שאולי עדיין לא מוכנים לצלול לתוך מסחר אלקטרוני.

אם אתם מנסים שיווק דיגיטלי לפני שאתם קופצים עם הראש קדימה עם החנות שלכם, זו דרך מצוינת לבדוק את המים ועדיין להיות מסוגלים לראות מה עובד ומה לא לפני שאתם מחליטים ללכת על זה.

הפעל קמפיינים של פילוח מחדש כללי

אתה יכול להשתמש בפיקסל פייסבוק כדי ליצור קמפיין פילוח מחדש שעוקב אחרי לקוחות בזמן שהם חוקרים וקונים אתרים אחרים. זה יזכיר להם את המוצרים והשירותים שלך, נותן לך הזדמנות לתפוס את תשומת הלב שלהם ולנסות לשכנע אותם לחזור לביקור נוסף.

חברות מסחר אלקטרוני משתמשות בטקטיקה זו כבר שנים, והיא הוכיחה את עצמה כיעילה מאוד. באמצעות ניתוח הנתונים שלך, אתה יכול גם לקבוע אם כל אחד מאלה גלישה אבל לא קונה הם לידים פוטנציאליים שעשויים להפוך ללקוחות בעתיד, נותן לך הזדמנות לפלח אותם מחדש כאשר הם מוכנים.

אתה יכול גם לשלוח נתוני אירועים בפייסבוק ל-Google Analytics. כדי לעשות זאת, עליך להגדיר את הפיקסל באתר שלך ולאחר מכן לבצע את הפעולה עם כמה שלבים אחרים. יהיה עליך ליצור רשימות קהלים המבוססות על אירועים שונים ולאחר מכן לציין אילו אירועים אמורים להפעיל אותם באופן אוטומטי.

הבנת התנהגות הלקוחות באמצעות נתוני שימוש של דף פייסבוק

משווקי מדיה חברתית מבלים את ימיהם בהתבוננות בהתנהגות הלקוחות בערוצים הדיגיטליים. הם משתמשים בו כדרך יעילה לקבוע איזה תוכן מהדהד הכי הרבה אצל הלקוחות ואיזה סוג של העברת הודעות מנחה מעורבות.

ניתוח נתוני שימוש של דפים הוא דרך מצוינת נוספת לקבוע את התנהגות הצרכנים, אלא שהפעם, זה קורה באתר שלך במקום באתר של מישהו אחר. הוא מספק לך מידע כללי על האופן שבו אנשים מקיימים אינטראקציה עם החנות, כולל:

  • באיזו תדירות מבקרים חוזרים – אתה יכול לגלות כמה אנשים מבקרים באתר שלך, מתי הם נוטים לראות בתדירות הגבוהה ביותר, ואילו חלקים של החנות או דפי המוצר פופולריים בקרב לקוחות.
  • באילו מוצרים או שירותים הם מעוניינים – באמצעות Google Analytics או תובנות, תוכלו לראות באילו מוצרים ביקרו ונרכשו. זה מידע חיוני לדעת כי זה יאפשר לך לייעל את הפריסה באתר שלך ולהתמקד באותם פריטים מסוימים המציגים את הפוטנציאל הרב ביותר לצמיחה במכירות.
  • איזה תוכן מקבל הכי הרבה שיתוף – נתונים אלה עוזרים למשווקי מדיה חברתית להבין את שיעור המעורבות, אילו סוגי פוסטים מקבלים יותר לייקים, שיתופים, תגובות וכו’, המציינים אילו נושאים מהדהדים בצורה הטובה ביותר עם קהל היעד שלהם. ודא שכל התוכן העתידי משקף את הממצאים האלה כך שההגעה תגדל עוד יותר.

שימוש בעדויות מלקוחות בדף המותג שלך

חשוב להראות ללקוחות פוטנציאליים עד כמה אנשים מאושרים שכבר רכשו ממך עם ההחלטה שלהם. זה מועיל במיוחד אם אתה מנסה להמיר בעלי עסקים אחרים שעשויים להיות מהססים לגבי ביצוע אותה רכישה בעצמם לאחר שראו את כל הסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בכך. בעוד מתן המלצות באתר שלך הוא חיוני, זה גם נהדר להדגים את זה באופן שניתן לשתף עם לקוחות פוטנציאליים.

החלק הטוב ביותר על שימוש במדיה חברתית עבור עסקים מסחר אלקטרוני הוא מקבל הרבה יותר אינטראקציה מהלקוח על גבי המלצות. ישנן שאלות שנשאלו ונענו, תגובות שניתנו לתלונות או חששות וכו ‘, המאפשרות צמיחה נוספת במספר הלייקים או העוקבים ויחסים אישיים בין עסקים ללקוחותיהם.

יצירת הנחות ותמריצים באמצעות מבצעים מותאמים אישית

יצירת קידומים בפייסבוק מאפשרת לך למשוך תשומת לב רבה יותר למותג שלך מבלי להוציא בהכרח יותר כסף על מודעות עצמן (אם כי הן עדיין יעלו כסף בכל מקרה).

זה עובד טוב אם אתה מציע משלוח חינם, החזרות חינם, או “לקנות אחד-לקבל-אחד” (BOGO) עסקה שבה לקוחות יכולים לרכוש שני פריטים ולשלם רק עבור אחד שהם הכי אוהבים. אחד החלקים הטובים ביותר בשימוש במבצעים מותאמים אישית לטובתך הוא שניתן לעדכן אותם בקלות לעתים קרובות ככל שתרצה להציג מבצעים והנחות חדשות בכל פעם שלקוח חדש מבקר בדף שלך.

בעוד שהחנות המקוונת שלך יכולה לקחת חלק מהתחושה האישית של קניות עם אחרים באופן אישי, שיווק במדיה החברתית עוזר להחזיר את זה למשחק. זה מאפשר לך להתחבר עם לקוחות פוטנציאליים או נוכחיים בצורה משמעותית יותר מאשר רק למכור להם מוצרים.

כי זה גם נותן להם הזדמנות לראות מי עוד מעורב בניהול העסק: עם איזה סוג של חברה הם מתמודדים והאם זה סוג המותג שהם היו גאים לתמוך בו.

הפרסום בפייסבוק ובאינסטגרם נמצא במגמת עלייה, במיוחד עם האלגוריתמים החדשים שלהן שמקשים על עסקים כמו שלך למשוך לקוחות חדשים באופן אורגני דרך הדפים שלהם.

שקול לשתף פעולה עם מנהל מדיה חברתית או סוכנות מנוסה שיכולה לעזור לך להגדיר אסטרטגיות ספציפיות המבוססות על היעדים העסקיים שלך תוך כדי עזרה לך להפיק את המרב מהמודעות שלך כדי שלא תוציא כסף מבלי לראות תוצאות.

ספר את סטורי המותג שלך באמצעות מודעות

לכל עסק צריך להיות סיפור מותג, גם אם אתה מוכר מוצרים או שירותים שבדרך כלל אינם מצדיקים אחד כזה. אתה יכול להשתמש במודעות פייסבוק כדי לספר ללקוחות על תחילת העסק שלך ומדוע התחלת אותו מלכתחילה.

זה יאפשר להם להבין מה נכנס לכל רכישה שהם עושים ממך ולהראות את התמיכה שלהם על ידי ביצוע רכישות אלה לעתים קרובות יותר. הדבר הטוב ביותר בלספר את הסיפור הזה הוא שהוא תמיד רלוונטי, בין אם זו מכירת יום נישואין ליום השנה החמישי שלך, מכירה ביום שישי השחור או העובדים שלך שתומכים בבית הספר המקומי, כחלק מהמסורת של החברה שלך לתת בחזרה לקהילה.

לתת ללקוחות פוטנציאליים לדעת למה אתה עושה את מה שאתה עושה (ולמה אכפת לך) עוזר ליצור קשר רגשי איתם כי זה מראה שהם תומכים יותר מאשר רק בעסק שלך אלא גם חלק מהמשימה שלך.

אם יש לך חנות פיזית, אתה יכול אפילו להשתמש בה כדרך להכניס אנשים לדלת ולקניות (או לפחות בפייסבוק). הצע הנחה לכל מי שמופיע בחנות עם מודעה שהוא שמר מהטלפון שלו או הודפס כדי לממש אותה באופן מיידי.

זה ייתן להם חיסכון מיידי תוך סיוע בקידום המוצרים והשירותים האחרים שלך לאנשים שכבר מעוניינים במה שיש לך להציע.

עבודה עם משפיענים כדי לקבל את המוצרים שלך שם בחוץ

בעת שימוש בשיווק מדיה חברתית לעסקים, חשוב למצוא משפיענים בתוך קבוצות נישה דומות, כך שהם יוכלו לעזור להפיץ מודעות על החברה שלך פשוט על ידי פרסום משהו פעם או פעמיים.

הם לא צריכים לסמן לייק או לשתף אף אחד מהפוסטים שלך. ובכל זאת, זה אף פעם לא מזיק לשאול אם אתה יכול להציע להם משהו שהם לא יכולים לעשות בעצמם, כמו הנחות בלעדיות, מתנות חינם, או רק קידום כללי לדף שלהם בכל פעם שהם משתפים משהו עליך במקום.

זוהי גם דרך מצוינת עבור עסקים קטנים יותר או סטארט-אפים כי זה לא יעלה לך שום דבר אם הם דוחים אותך.

אתה בונה קשרים עם אנשים אחרים בתעשייה שלך שהם יותר מבוססים ממך, אז נצל את זה והצע כל עצה או חומרי קידום מכירות שאתה מרגיש שהם מתאימים. אתה אף פעם לא יודע איזה סוג של חיבורים יכול להוביל למשהו גדול יותר בהמשך הדרך, במיוחד כאשר כבר יש לך נוכחות מבוססת באינטרנט.

צור אסטרטגיית מדיה חברתית

אמנם יש כמה דרכים שבהן תוכל לעשות זאת בעצמך, אך ישנן הרבה אסטרטגיות שיווק ספציפיות עבור פייסבוק, אינסטגרם ואתרי רשתות חברתיות אחרים שעבורם תרצה להתייעץ עם מומחה.

זה לא משהו שייעלם אחרי שהעסק שלך יפעיל וגם בגלל שהאלגוריתמים משתנים לעתים קרובות בהתבסס על האופן שבו אנשים משתמשים במדיה חברתית באופן כללי. אם כבר, שינויים אלה יכולים להיות תכופים יותר עכשיו ממה שהם היו בעבר, הודות לכלים שיש למשתמשים זמינים עם הטלפונים החכמים שלהם כל היום, כל יום.

שיווק ממומן בפייסבוק לעסק שלך

ודא שכל צוות שיווק או מנהל שתחליט לעבוד איתם מכיר את הצהרת המשימה של המותג שלך כדי שידעו אילו ערכים אתה מחפש לקיים כשמדובר באינטראקציות שלך עם אנשים אחרים.

מכיוון שאתה לא רוצה שטעויות ישקפו בצורה גרועה על החברה כולה, זו גם דרך טובה עבורך ועבור כל העובדים שלך להיות עקביים באופן שבו אתה מקיים אינטראקציה ומגיב לאחרים באינטרנט.

לפקוח עין על המתחרים שלך

המתחרים שלך הם החברים הכי טובים שלך. זה עשוי להישמע מנוגד לאינטואיציה בהתחלה. אבל בעוד שאף אחד לא רוצה להיות בשוק תחרותי, יש לו את היתרונות שלו. זה נכון במיוחד אם אתה מסתכל על מה שהם עושים נכון ומנסה לעשות את אותם הדברים בעצמך בפלטפורמות שיווק מדיה חברתית.

אם המתחרה שלך מקבל יותר לייקים ממך בפייסבוק או באינסטגרם, נסה לברר מדוע זה עשוי להיות כדי לתקן כל בעיה שעשויה להשפיע על הדף שלך ולשפר אותו עבור כל המעורבים.

זה יכול גם להיות שהם מציעים משהו ייחודי שגורם לאנשים להתרגש מהמוצרים שלהם אשר ימכרו את עצמם באופן מיידי ללא פרסום אחר. גלה כיצד הם משיגים את האפקט הזה, כך שאתה יודע איך להתאים אותו כשמדובר לך לשפר דברים.

גם שיווק מדיה חברתית לעסקים לא חייב להיות ייחודי מכיוון שרוב החברות ישתמשו באסטרטגיות דומות המבוססות על ההתאמה שלהן. אתה לא רוצה להעתיק אותם, אבל זו דרך טובה בשבילך להישאר מעודכן על מה שקורה בקבוצת הנישה שלך ולהתעדכן במה שהאנשים סביבך זוממים.

זה יכול להיות שימושי אם אחד המתחרים שלך עושה משהו שעובד טוב כי זה מאפשר לך לנסות אסטרטגיות דומות ולראות אם הם עובדים על הצד שלך, מדי, מבלי להמציא מחדש את הגלגל או להוציא יותר כסף מהנדרש.

זה גם אומר שאתה תדע איך להגיב כאשר מותג אחר בתוך התעשייה שלך מנסה משהו חדש, אשר יכול לתת לך יתרון כבר מההתחלה.

לחזק קשרי לקוחות קיימים וחדשים

כשאתה מתמקד בשיווק מדיה חברתית לעסקים, אתה רוצה לוודא שהמותג שלך עקבי ככל האפשר. זה לא חל רק על האופן שבו הצוות שלך מקיים אינטראקציה עם לקוחות באופן אישי או בטלפון או מכיוון שיש מקרים רבים שבהם אנשים יעלו את החברה שלך במדיה החברתית אם יש להם תלונה או רוצים לשבח את אחד המוצרים שלך.

כל עוד השיחה נשארת חיובית, זה יכול להיות מועיל עבור שני הצדדים המעורבים. תקבל חשיפה נוספת להחזרת תשומת הלב של הלקוח למה שהוא אהב בך בתחילה, מה שהופך את הסבירות שאנשים אחרים יקראו על זה גם כדי לראות אילו חוויות היו לאחרים איתך.

שליטה בשיחה

לאחר שתהיה בעסק במשך זמן מה, יש אנשים שיהפכו ממורמרים מהאופן שבו התייחסו אליהם או לא אהבו את המוצרים שלך. בעוד שאתה והצוות שלך תמיד יכולים להתנצל ולנסות לתקן את המצב, לפעמים עדיף שהשיחה הזו תיעלם לחלוטין.

מכיוון שלקוחות פוטנציאליים יבדקו פרופילים של מדיה חברתית לפני אינטראקציה עם עסקים באופן אישי או בטלפון, זוהי הזדמנות עבורך לשלוט תחילה איזה מידע על המותג שלך מגיע לעין הציבור, מדי.

זה יכול להיות כל דבר החל מהסרת ביקורות שליליות והחלפתם עם אלה חיוביים יותר להגיב במהירות ובנימוס ברגע שמישהו מזכיר משהו על החברה שלך באינטרנט. אתה רוצה לקחת כל הזדמנות שאתה מקבל בעת אינטראקציה ישירה עם לקוחות באינטרנט.

שיווק מדיה חברתית חייב להיות מתוכנן היטב. הרעיון הוא שאתה צריך לבנות הבא, וזה לא יכול להיות מושגת בן לילה. זה יעזור אם תעבוד קשה על זה לפני שהעסק שלך יראה תוצאות מוחשיות מהקמפיין; אחרת, אתה תבזבז קצת זמן וכסף על שיווק מדיה חברתית לעסקים.

אם אינך בטוח היכן להתחיל עם שיווק המדיה החברתית שלך למאמצים עסקיים, אין סיבה שלא תוכל להשתמש בעזרה כלשהי ממקור מקוון או לא מקוון של מומחה כל עוד הם אמינים.

שיווק בפייסבוק למסחר אלקטרוני השורה התחתונה:

שיווק בפייסבוק הוא כלי רב עוצמה לעסקים. זה יעזור לך לקדם את העסק שלך במדיה החברתית ולהביא יותר לקוחות לעסק שלך. אתה צריך לדעת איך להשתמש בו ביעילות. אם אתם זקוקים לעזרה, אל תהססו ליצור קשר עם חברת המדיה החברתית הטובה ביותר שם בחוץ ולראות מה צוות מומחי השיווק המנוסים שלנו יכול לעשות עבורכם.

קטגוריות מאמרים:
שיווק דיגיטלי