פורסם ע"י avi tzavi
אוק 18, 2021
70 Views
0 0

איך להצליח עם מודעות פייסבוק B2B

למרות שזו עדיין הרשת החברתית הנפוצה ביותר בעולם, משווקי B2B לא תמיד רואים מודעות פייסבוק כדרך מעשית ליצירת לידים. 

הפיד הטיפוסי של פייסבוק נע במהירות וכאוטי, מתאים היטב למודעות B2C שתופסות את תשומת הלב של המשתמשים ומפעילות את הדחף שלהם לבצע רכישה מהירה. קהלי היעד הקטנים ומחזורי המכירות הארוכים המאפיינים את תהליך הרכישה של B2B עשויים להיות מנוגדים במקצת לשיטות הפעולה של הפלטפורמה. אבל הלידים שם: יותר מ-48% מרוכשי ה-B2B שמקבלים החלטות חוקרים את הרכישות שלהם בפייסבוק. משווקים שלומדים כיצד להשתמש במודעות פייסבוק ביעילות יכולים להשיג יתרון מובהק על פני מתחרים שמוחקים בטעות את הפלטפורמה.

מהן מודעות פייסבוק?

מודעות פייסבוק הוא השם של פלטפורמת הפרסום המשולבת של פייסבוק. מודעות מופיעות בניוז פיד ובסרגלים הצדדיים של המשתמשים בהתבסס על אפשרויות הפילוח שנבחרו על ידי המפרסם. פעילות משתמשים (בפייסבוק ומחוצה לה), נתונים דמוגרפיים, פרטי פרופיל ופרטי מכשיר יכולים כולם לקבוע גורמים שבהם משתמשים רואים מודעה מסוימת.

מודעות פייסבוק מורכבות מהפריטים החזותיים והטקסט שמרכיבים את הפרסומת עצמה, יחד עם כמה רכיבים מאחורי הקלעים: מפרטי פילוח, מיקום ולוח זמנים לכמה זמן המודעה אמורה לפעול. מפרסמים צריכים גם לקבוע תקציב וסכום הצעת מחיר עבור הקליקים או החשיפות שהמודעות שלהם מקבלות.

דבר אחד שהוא לא מבחינה טכנית חלק מהמודעה – אבל שאתה צריך להתייחס אליו כחיוני – הוא הפיקסל של פייסבוק. על ידי התקנתו באתר שלך, אתה יכול לעקוב אחר המרות שונות ולקט מידע שימושי על ביצועי הקמפיין שלך.

האם מודעות פייסבוק מתאימות ל-B2B?

החוכמה המקובלת אומרת שפייסבוק הרבה יותר ידידותית ל-B2C מאשר B2B בכל הנוגע לשיווק. עם זאת, רוב החברות — 91%, על פי סקר אחד — גידור ההימורים שלהם על ידי השקעה בנוכחות פייסבוק כדי להגיע לידים ולקוחות שלהם. בסקר אחר, פייסבוק קשרה עם LinkedIn כפלטפורמת הפרסום החברתי עם ההחזר הגבוה ביותר. אם לא תמצא דרכים ליצור קשר עם הקונים הפוטנציאליים שלך בפייסבוק, מישהו אחר ימצא.

יש כמה יתרונות לשימוש במודעות פייסבוק. בסיס המשתמשים העצום של פייסבוק ואפשרויות תקצוב המודעות הגמישות של פייסבוק מספקים למשווקים סביבה נהדרת להתנסות, לבדוק ולשכלל את הקמפיינים שלהם. יתרון נוסף הוא שמיקום המודעות אינו מוגבל לפלטפורמה עצמה. מודעות פייסבוק יכולות להופיע גם באינסטגרם ובאפליקציות אחרות המהוות חלק מרשת Audience Network של פייסבוק.

עם זאת, זה לוקח קצת תחכום כדי להפוך את שיווק B2B לעבוד בפייסבוק. אם אתה מוכר פתרון תוכנה מסיבי בקנה מידה ארגוני לשוק נישה, אתה כנראה לא הולך לראות תוצאות נהדרות עם מודעות “לחץ כאן כדי לקנות עכשיו”. מצד שני, אתה יכול למנף את מודעות פייסבוק כדי להציג את התוכן החינוכי והתובנות שלך עם ערך מוסף ללקוחות פוטנציאליים ולעמיתיהם. טקטיקה זו מפיצה את המודעות למותג, מבססת סמכות ומציגה מנהיגות מחשבתית. והכי חשוב, זה מרכך את הלידים שלך לטקטיקות המכירה והשיווק שהם ייתקלו בהן בהמשך המשפך.

איך להצליח עם מודעות פייסבוק B2B

דבר אחד מפריד בין משווקי B2B שמקבלים את הכסף שלהם שווה מתוך מודעות פייסבוק מאלה שהולכים משם משוכנע כי הפלטפורמה כולה צריכה להיות נטושה לקהל B2C: אסטרטגיה מנצחת. בואו על זה עם גישה לא ממוקדת, וסביר להניח שתראו את התקציב שלכם מרוקן מהודעות שהולכות לאיבוד ברעש. אם אתה רוצה למנף את נקודות החוזק של פייסבוק כדי להפעיל קמפיין שיווקי שמספק את הסחורה, כך תוכל לעשות זאת.

דע את מטרתך

לפני שתוכל לקבל החלטות חכמות לגבי הכיוון של קמפיין, אתה צריך לדעת מה אתה מנסה להשיג איתו. מטרות שונות פירושן מסרים שונים – ומדדים שונים למדידת הצלחה. יש שלוש קטגוריות של מטרות קמפיין למודעות פייסבוק, שכל אחת מהן תואמת למקום שבו הקונים הפוטנציאליים שלך נמצאים במשפך המכירות.

עבור לקוחות פוטנציאליים מהשורה הראשונה של המשפך, אתה רוצה קמפיין מודעות כדי לגרום להם להתעניין במי שאתה ובמה שאתה עושה.

באמצע המשפך, תרצה להשתמש בקמפיין Consideration כדי לעזור להניע תנועה לאתר שלך וליצור לידים. פייסבוק מתאימה במיוחד למודעות של יצירת לידים, מכיוון שהיא יכולה למשוך פרטי קשר ישירות מפרופיל המשתמש.

הלידים בתחתית המשפך יכולים להיות ממוקדים עם קמפיינים של המרה כדי לסגור את העסקה, מפתה אותם להירשם לניסיונות בחינם או הדגמות מוצרים.

פילוח הקהל הנכון

יצירת פרסונות של קונים יכולה לעזור לך להשיג את המודעות שלך מול הסטים הנכונים של גלגלי העיניים. ככל שתדע יותר על האנשים שמחליטים אם לקנות את המוצר שלך או לא, כך תוכל להגיע אליהם בצורה יעילה יותר באמצעות מודעות פייסבוק. אפשרויות הפילוח שפייסבוק מספקת הן די חזקות. בנוסף לדמוגרפיה הרגילה, אתה יכול לפלח את הקהל שלך לפי תחומי עניין, אירועי חיים, תפקיד, מעסיק, תעשייה, נטיות פוליטיות ועוד.

כמו כן, אל תשכח שאם יש לך פרטי קשר של ליד, אתה יכול לכלול אותם בקהל מודעות פייסבוק על ידי העלאתם דרך התכונה קהלים מותאמים אישית. אם כתובת הדוא”ל שהם סיפקו משויכת לפרופיל הפייסבוק שלהם, הם יופיעו ברשימת הלקוחות שלך.

הצגת הקהל הנכון את המודעה הנכונה

פילוסוף מפורסם אמר פעם, “המדיום הוא המסר.” במילים אחרות, הפורמט שאתה בוחר למודעה הוא עניין גדול. אתה יכול לבחור מודעות פייסבוק של תמונות או סרטונים, יחד עם כמה אפשרויות של מדיה מעורבת כמו סטוריז ומודעות קרוסלה.

מודעות סרטון תמיד נוטות לקבל מעורבות גבוהה יותר בממוצע, אך זכור לקחת כיוון מיעדי הקמפיין שלך. אם אתה ממקד את החלק העליון של המשפך, תמונה מרשימה וישירה עשויה להיות יעילה יותר. בהמשך המשפך, שבו הקהל שלך כבר מכיר את המותג שלך, ייתכן שתקבל תוצאות טובות יותר עם תוכן מעמיק יותר כמו סרטון. קרוסלות ומודעות אינטראקטיביות נוטות להיות מכוונות יותר ל-B2C, אך הכל תלוי במוצר, בקהל וביעדים שלך.

הענק לקהל שלך תוכן מודעה רלוונטי

למודעות פייסבוק יש מערכת מובנית שמאפשרת לך לדעת אם הקהל שלך מוצא את המודעות שלך רלוונטיות או לא. היא עושה זאת על ידי מתן ציון המתעדכן כל הזמן במודעה בין 1 ל-10. אם משתמשים צופים במודעה או מקיימים אינטראקציה איתה, זה מעלה את הציון. הסתרה או דיווח של המודעה מורידה אותה. עם או בלי שפייסבוק שופטת אותך מהצד, חשוב מאוד להציג תוכן רלוונטי לקהל שלך. זה נכון במיוחד באמצע המשפך, שבו לידים לומדים על המוצר שלך והאם זה מתאים להם.

מדריך שיווק בפייסבוק

הדרך הטובה ביותר להגביר את הרלוונטיות של המודעה היא לתת לקהל שלך משהו שהוא רוצה או צריך. זה יכול להיות דו”ח, נייר לבן, פרק פודקאסט, סרטון הדרכה, או כל דבר אחר שיש לו ערך כלשהו. כדי לגלות איזה סוג של תוכן יניע את הקהל שלך, כל שעליך לעשות הוא להקשיב לו. באופן ספציפי, השתמש בכלי האזנה חברתיים כדי למצוא את השיחות שהם מנהלים באופן מקוון על התעשייה, המותג והמוצרים שלך. משוב ישיר הוא תמיד טוב, אבל אתה יכול ללמוד הרבה מדיונים גלויים.

ניהול ושילוב יעיל של מודעות

קמפיין מודעות פייסבוק צריך תמיד להיות חלק מאסטרטגיה רב-ערוצית רחבה יותר. אחת הדרכים היעילות ביותר להשתמש בפייסבוק היא לנצל את אפשרויות הפילוח שלה. באפשרותך להפעיל ביעילות קמפיינים מרובים עבור פלחי קהל שונים בנקודות שונות במשפך המכירות. זה יכול להיות הרבה כדי להישאר על גבי, ולכן זה כל כך חשוב יש כלים לנהל את הקמפיינים שלך ולשלב אותם עם הפעילויות השיווקיות שלך.

דרך יעילה וחסכונית אחת לעשות זאת היא להשתמש בפלטפורמת ניהול מדיה חברתית שתומכת במודעות פייסבוק. הוא יכול לעזור לך לפלח מחדש הפניות באמצעות העברת ההודעות הנכונות, ללא קשר למיקום שבו קיימת איתם אינטראקציה ראשונה או היכן הם מקיימים איתך אינטראקציה כעת.

השתמש בחוזקות של פייסבוק לטובתך

במבט ראשון, פייסבוק עשויה להיראות כמו סביבה שבה מודעות למותג היא המשווקים הטובים ביותר של B2B שיכולים לשאוף אליה. אבל אם אתה יכול לקבל את התוכן הנכון מול המשתמשים הנכונים, אין שום סיבה שלא תוכל לנהוג גם בהמרות ביתיות. חברות B2B יכולות קבל תוצאות נהדרות עם פייסבוק על ידי התמקדות במטרות שלהם ויצירת קמפיינים ממוקדים ורלוונטיים. המפתח הוא להכיר את הקהל שלך, להקשיב למה שהוא רוצה ולהשתמש בעוצמות של הפלטפורמה לטובתך.

מדיה חברתית נעה במהירות, לכן בדוק מוקדם ולעתים קרובות על ביצועי המודעות שלך. תקבל משוב ממשתמשים ומפלטפורמת מודעות פייסבוק עצמה על אופן הפעולה של הקמפיין שלך – ופתרון ניהול המדיה החברתית שלך יכול לספק נתוני שימוש עמוקים יותר. לא תמיד קל לחייג את הגדרות היעד וההודעות הטובות ביותר, לכן זכרו להיות גמישים ולהמשיך להתאים את האסטרטגיה שלכם עד שתפעילו את הנוסחה שלכם להצלחה.

 

קטגוריות מאמרים:
שיווק דיגיטלי