פורסם ע"י avi tzavi
ספט 24, 2021
79 Views
0 0

כיצד פועל השיווק של פייסבוק?

כיצד פועל השיווק של פייסבוק? עם כל כך הרבה בעלי עסקים שכבר משתמשים ברשת החברתית הזו, יש המון הזדמנויות להעסיק לקוחות, לבצע מכירות ולטפח את המודעות למותג.

היכולת של המדיה החברתית ליצור קמפיינים ויראליים ולבנות קהילות היא כלי רב עוצמה עבור חברות וארגונים להגיע ללקוחות חדשים ועדכניים. הדבר נכון במיוחד כשמדובר בפייסבוק.

אחד המפתחות לשיווק מוצלח בכל פלטפורמה הוא לדעת איך זה עובד. בעוד שלפייסבוק יש תכונות רבות שעשויות להיראות מסובכות, בסך הכל, זה די קל לשימוש. לדעת איך הלקוחות הפוטנציאליים שלך כבר משתמשים בפלטפורמה ולהבין את הכלים הזמינים יכול לשפר את הסיכויים שלך לקיים איתם אינטראקציה באינטרנט.

האם אתה יודע איך לפעמים יש את הרגעים האלה שבו אתה פשוט לא בטוח מה לעשות? אולי זה כאשר הזדמנות עולה או אפילו משהו חמור יותר כמו ניהול מצב לקוחות קשה. תן לנו לעזור לך להפיק את המרב מהשיווק שלך בפייסבוק באמצעות המדריך שלנו שלב אחר שלב.

מהו שיווק בפייסבוק?

שיווק בפייסבוק הוא דרך להתחבר ללקוחות וללקוחות פוטנציאליים. ניתן להגיע אליהם באמצעות פוסטים אישיים, מודעות או יצירת קבוצות עבור הנישה שלך. הוא כולל:

 • מודעות בתשלום בפייסבוק
 • דפים עסקיים
 • שוק פייסבוק
 • קבוצות פייסבוק

הבה נבחן בפירוט כל אחד מההיבטים הנ”ל.

1: מודעות בתשלום בפייסבוק

הדרך היעילה ביותר עבור ‎שיווק בפייסבוק – קידום ממומן בפייסבוק היא באמצעות מודעות פייסבוק ישנות וטובות בתשלום. הם מאפשרים לך לפלח את הקהל המדויק שאתה רוצה בתוך דקות. מודעות בתשלום בפייסבוק יכולות לעזור לך להגיע לקבוצה גדולה יותר של אנשים כדי לעודד אותם לרכוש את המוצר או השירות שלך.

אפשרויות הפילוח מאפשרות לך לצמצם את הקהל שרואה את המודעה. אתה יכול לבחור את המין שלהם, טווח הגילאים, ואפילו איפה הם גרים, בין היתר.

שתי דרכים להתחיל מודעות פייסבוק:

באופן ידני: באפשרותך לפלח קבוצה מסוימת של אנשים בהתבסס על גילם, מיקומם, מינם או תחומי העניין שלהם. באמצעות תהליך זה, תוכל להשיג תוצאות טובות יותר מאשר שיטות אחרות.

אוטומטי: עם פרסום אוטומטי, כל שעליך לעשות הוא לבחור את הגיל והמיקום ולאחר מכן להזין את הסכום שברצונך להוציא ליום. לאחר שתעשה זאת, לחץ על כפתור “צור קמפיין”, ומהר מאוד – מודעות פייסבוק שלך מתחילות לפעול באופן אוטומטי ללא כל אינטראקציה אנושית.

שים לב שכאשר אתה מבצע שיווק בפייסבוק, אתה תמיד צריך להסתכל על ההחזר על ההשקעה (ROI) שהיה לקמפיין שלך וכמה כסף הוצא. זה יעזור עם בקרת עלויות, וכיוונון קמפיינים עתידיים, כדי להפוך אותם חסכוניים.

סוגי מודעות פייסבוק

בהתאם למטרת הקמפיין, אתה יכול להשתמש בפורמטים שונים של מודעות. המיקומים שבהם המודעות שלך יכולות להופיע (פייסבוק, אינסטגרם, פייסבוק מסנג’ר, Audience Network) יכולים להיות מושפעים גם מהמטרה שלך. להלן כמה סוגים של מודעות פייסבוק שבהן תוכל להשתמש ב-2021.

מודעות תמונה או תמונה בפייסבוק: השימוש בתוכן ובתמונות החזותיים הנכונים הוא קריטי לשיווק ולפרסום. הניוז פיד של פייסבוק יכול לעשות שינוי גדול על ידי הוספת תמונה מושכת את העין. כמובן, אתה יכול גם להשתמש בתמונות מלאי.

אתה יכול להשתמש בפורמט התמונה בניוז פיד של פייסבוק כדי להציג את המוצר, השירות או המותג שלך. בחר תמונה מרגשת של מוצר כדי לעודד אנשים לקבל מידע נוסף עליו, או השתמש בתמונה המושכת את העין כדי להציג את אישיות המותג שלך.

מודעות סרטון בפייסבוק: מוכנים להיות יצירתיים עם קמפיין הפרסום הבא שלכם? מודעות סרטון פייסבוק מאפשרות לך לעשות בדיוק את זה. אתה יכול ליצור מודעה משכנעת ומרתקת על ידי העלאת הסרטון המושלם ופילוח נתונים דמוגרפיים ספציפיים כדי לראות מה הם רוצים יותר מכל.

אתה יכול ליצור מודעות סרטון מ’מנהל המודעות’ או לקדם פוסט שכולל סרטון מדף הפייסבוק שלך.

מודעות קרוסלה: מודעות קרוסלה מציגות עד 10 תמונות או סרטונים במודעה אחת, כל אחת עם הקישור שלה. זה מאפשר לך לקבל מידע נוסף על המוצרים / שירותים שלך מול צופים ומשתמשים שאולי לא ראו אותם אחרת.

אתה יכול גם להוסיף לחצן קריאה לפעולה שמקשר לאתר שלך, לדף הפייסבוק שלך (זו האפשרות הטובה ביותר שלך), או אפילו לקישור מותאם אישית לפי בחירה. אפשר גם לשפר את הביצועים של מודעות אלה אם אתה רוצה שיותר אנשים יראו אותן על ידי בחירת התכונה “קדם” לקמפיינים שלך.

חוויה מידית בפייסבוק: עם חוויה מידית, חוויית מסך מלא נפתחת לאחר שמשתמש נייד מקיש על המודעה. צור חוויה מידית כדי להדגיש את המותג, המוצרים או השירותים שלך באופן חזותי. באפשרותך גם להוסיף לחצן CTA ולקשר לאתר האינטרנט שלך או לדפים רלוונטיים אחרים.

לאחר הגדרת החוויה המידית שלך, היא פועלת על טייס אוטומטי באמצעות המידע שכבר שיתפת על עצמך, כך שאינך צריך לעשות הרבה כדי שתהליך אוטומטי זה יפעל כראוי.

אתה עדיין צריך לשים לב, אם כי. כשמגיע הזמן שהמודעה תוצג, היא תופיע הן במכשירים ניידים והן במחשבים שולחניים. זה עשוי להיות רעיון טוב ליצור מודעות שונות מכיוון שזה הופך את הפרסום שלך בפייסבוק ליעיל יותר בדרך זו.

מודעות אוסף פייסבוק: כשמישהו מקיים אינטראקציה עם מודעות האוסף, הפורמט נפתח כחוויה מידית וכולל מוצרים מרובים. זה יאפשר ללקוחות שלך לגלות, לגלוש ולרכוש את המוצרים שלך מהסמארטפונים שלהם.

באפשרותך לציין אילו מוצרים יופיעו במודעת האוסף ולאחר מכן לבחור להציג אותם בפני קהל היעד. זכור שאתה יכול לבחור מתוך “מוצרים מומלצים”, מה שאתה הכי אוהב, או שניהם.

כשלקוחות פוטנציאליים מקישים על המודעה כדי לקבל מידע נוסף על המוצרים שלך, תהיה להם גישה הן למחירים והן לזמינות המוצר. לאחר שהם שוקלים מידע זה, מופיע טופס הזמנה שבו משתמשים יכולים לשלוח את ההזמנות שלהם ישירות דרך פייסבוק.

טיפ מקצועי: נסה להשתמש במודעות פייסבוק שונות עם תקציבים שונים וראה אילו מהן מתפקדות היטב עבור המוצר או השירות שלך מכיוון שבדיקת A/B חיונית בכל אסטרטגיית שיווק במדיה החברתית.

2: דפים עסקיים בפייסבוק

ללא דף עסקי, אינך יכול להציג מודעות פייסבוק. אבל דפי פייסבוק עסקיים עושים יותר מאשר רק מאפשרים לך להציג מודעות. אז, מה הם? דפים עסקיים בפייסבוק הם דרך שבה חברות מקיימות אינטראקציה עם הלקוחות והאוהדים שלהן.

דף הפייסבוק משמש כמיני-אתר נפרד המאפשר למשתמשים לקיים אינטראקציה עם המותג או המוצר של החברה באמצעות ביקורות, תגובות ושאלות. זה עוזר לבנות אמון בין הלקוח לחברה אם נעשה נכון. שמור על הדף שלך מעודכן ועורר מעורבות בקהל שלך כדי לגדול באופן אורגני.

אנו יכולים גם להשתמש בדפי פייסבוק כדי להציג מוצרים ושירותים על ידי פרסום תמונות, סרטונים או סרטונים הרלוונטיים למותג. לאחר מכן תוכל לקשר אותם לאתר שלך לקבלת פרטים נוספים אם הם מעוניינים במידע נוסף על מוצר מסוים.

3: קבוצות פייסבוק

קבוצות הן דרך נוספת להתחבר לאנשים באמצעות שיווק בפייסבוק. זה דומה לדפים, אלא שכל אחד יכול להצטרף לקבוצות אלה מבלי לאשר את בקשתם. אם אתה רוצה להצטרף לקבוצה כמותג, הדף שלך יהיה זה שאנשים יסתכלו עליו קודם. החלק הכי טוב, זה בחינם.

אבל יש מלכוד. מכיוון שכל אחד יכול להצטרף לקבוצה, יהיה עליך לקיים אינטראקציה עם אחרים אם ברצונך שהם יראו את הדף שלך. אם חברים מבינים שאינך חלק מהשיחה, הם עשויים לחסום או להתעלם מהפוסטים שלך, והסיכויים שלך לבצע מכירות יתקצרו.

בעלי עסקים משתמשים בקבוצות כדי ליצור קהילה סביב המותג שלהם. היא מאפשרת למשתמשים לשתף רעיונות, לקבל מידע נוסף על העסק ולבנות אמון. זה אומר שאתה יכול להרחיב את קהל היעד שלך על ידי מתן אפשרות לו להצטרף לקבוצה שלך בקלות. יותר מ-620 מיליון קבוצות פייסבוק נמצאות בשימוש פעיל על ידי אנשים ברחבי העולם.

טיפ מקצועי: אנשים אוהבים לראות תוכן חזותי במקום טקסט.

מה אפשר לעשות עם קבוצות פייסבוק?

עדיין מבולבל לגבי מה אתה יכול לעשות עם קבוצת פייסבוק? ישנם מספר דברים שעולים על הדעת, כגון הדברים הבאים:

יצירת קהילה שבה אנשים בעלי תחומי עניין דומים צריכים להסתובב ולדבר על נושאים שונים יכולה לעזור לך מאוד. זה גם מקום לעסקים לספק סוגים שונים של תוכן (כגון סרטונים, הנחות במוצר) מבלי להקים חשבונות מדיה חברתית אחרים רק למטרות אלה.

הצטרף לקהילות קשורות אחרות כדי להגביר את המודעות למותג ולבנות באזז סביב הצעות החברה/המוצר שלך. זה נותן לך גישה ללקוחות נוספים גם כן. לאחר שתצטרף אליהם, נסה להשיב לפוסטים מעת לעת כדי להדהד את הקהל שלך ולהוסיף ערך באמצעות תגובה או שתיים.

קבוצת פייסבוק מספקת גם פלטפורמה נוספת לאינטראקציה עם הלקוחות שלך ולהשיג יותר לידים של לקוחות ממה שהיית מקבל מדף עסקי בלבד.

4: פייסבוק מרקטק

כולנו שמענו על Facebook Marketplace, וזה מקום שבו אנשים הולכים לקנות ולמכור כמעט כל מה שהם רוצים.

זה גם מקום שבו אתה יכול להציג את המוצרים שלך כדי לקבל יותר לידים מלקוחות חדשים, במיוחד כאשר אתה לוקח בחשבון שאנשים שאוהבים דפים מסוימים יראו אילו פריטים נמכרים שם בתוך הניוז פיד שלהם. זהו מקום מצוין לעסקים להעלות את המודעות למותג ולהרחיב את שוק היעד שלהם.

היתרונות של שוק פייסבוק

 • זוהי הדרך הטובה ביותר למצוא לקוחות חדשים שכבר מתעניינים בנישה שלך.
 • זה זול יותר מאשר להקים חנות מקוונת אם אתה רוצה להתחיל מהר עם מעט מאוד השקעה.
 • קל יותר להשתמש בו מכיוון שאינך צריך לבזבז זמן וכסף על תגובה אוטומטית, אירוח או כלי שיווק אחרים. פשוט צור דף פשוט לעסק שלך וקשר אותו לפרופיל הפייסבוק שלך כדי שאנשים יוכלו למצוא אותך שם.
 • פשוט פרט את המוצרים שלך, וכאשר מישהו מעוניין לקנות אותם, אתה יכול לארגן מכירה פרטית באמצעות תכונת ההודעות. זוהי דרך מצוינת לבנות אמון לקוחות ולעשות יותר מכירות.
 • ממשק קל לשימוש ומאורגן היטב. תוכל לדעת מה באפשרותך לעשות מעמוד אחד מבלי ללחוץ במקום אחר.
 • אתה יכול להשתמש בו כדי לשאול שאלות, להציע שירותים, או אפילו לספק מידע נוסף על מוצר או שירות מסוים שאתה מציע ללא צורך ליצור אתר אינטרנט נפרד עבור דברים אלה בלבד.

עכשיו בואו נעבור לכמה שאלות נפוצות על שיווק בפייסבוק.

שאלות נפוצות

מהו שיווק בפייסבוק?

פייסבוק היא הדרך המושלמת לשיווק כדי להגיע ללקוחות ולפרסם את המוצר שלך. אתה יכול לבחור מבין כלים שונים, כמו מודעות פייסבוק, פייסבוק Marketplace או קבוצות, בהתבסס על מה שאתה רוצה שהם יראו. צור אסטרטגיה נכונה של מדיה חברתית ולהתחיל לעבוד עליה.

איך אפשר להתחיל להשתמש ב’שיווק בפייסבוק’?

זה כל כך קל להתחיל עם פרסום בפייסבוק. להלן מספר שלבים שעליך לבצע:

 • פתיחת דף העסק שלך בפייסבוק
 • עבור אל ‘מנהל המודעות’
 • בחר את מטרת הקמפיין שלך
 • מתן שם לקמפיין שלך
 • הגדרת לוח הזמנים שלך
 • בחר את מיקום המודעה שלך, ואתה מוכן לפעולה.

האם שיווק בפייסבוק הוא בחינם?

הגדרת דף פייסבוק או קבוצות לעסק שלך היא בחינם, אבל זה עולה כסף אם אתה רוצה להשתמש במודעות בפייסבוק. העלות תשתנה בהתאם לסוג המודעה ולמספר החשיפות שניתן לראות בכל קליק. כפי שאנחנו כבר יודעים, מערכת המודעות של פייסבוק עובדת על בסיס עלות לקליק (CPC). החדשות הטובות עבורך: משמעות הדבר היא שתצטרך לשלם רק כאשר מישהו מעוניין ולוחץ על המודעות שלך.

מסקנה שיווקית בפייסבוק

כפי שאתה יכול לראות, פייסבוק היא מקום נהדר לשווק את העסק שלך ביותר מדרך אחת. אתה יכול לקיים אינטראקציה עם הלקוחות שלך דרך הקבוצות שלהם או לקדם את המותג שלך באמצעות אפליקציית Facebook Marketplace כדי לשפר את הנוכחות שלך בפלטפורמת מדיה חברתית זו.

כדאי לשווק אותו בפייסבוק מכיוון שהוא מאפשר לך ליצור קשר עם לקוחות חדשים וקיימים ולקדם את החברה/המותג שלך. קהל היעד שלך יגדל אם תתחיל להפעיל אותם באמצעות סוגים שונים של פוסטים. זקוק לעזרה בשיווק בפייסבוק? צרו קשר עם מומחי המדיה החברתית שלנו, ואנו נעזור לכם להגדיל את המותג שלכם.

קטגוריות מאמרים:
שיווק דיגיטלי