פורסם ע"י מדור פרסום
מרץ 2, 2022
101 Views
0 0

איך להיות קופירייטר פרילנסר ללא נסיון

לפני כמעט שש שנים פרשתי מעבודתי האחרונה ב-9-5 כדי להיות קופירייטר עצמאי במשרה מלאה.

פחדתי, עם כל הסיבות להיות. לא היה לי מושג איך לנהל עסק שירות משלי. סרקתי חנויות ספרים למדריכים על יזמות. קראתי עשרות בלוגים על כתיבה עצמאית ומשכנעת. פודקאסטים, סרטוני YouTube – צרכתי את כל המידע שיכולתי למצוא על איך להפוך קופירייטר עצמאי.

בלב סקרנותי עמדה שאלה פשוטה: האם באמת יכולתי להפוך את התשוקה שלי לכתיבה לקריירה ארוכת טווח בשכר גבוה?

במבט לאחור, התשובה הקצרה הייתה: כן, אני יכול. כי פרילנסר עבד הרבה יותר טוב ממה שדמיינתי.
פחדתי, עם כל הסיבות להיות. לא היה לי מושג איך לנהל עסק שירות משלי. סרקתי חנויות ספרים למדריכים על יזמות. קראתי עשרות בלוגים על כתיבה עצמאית ומשכנעת. פודקאסטים, סרטוני YouTube – צרכתי את כל המידע שיכולתי למצוא על איך להפוך קופירייטר עצמאי.

בלב סקרנותי עמדה שאלה פשוטה: האם באמת יכולתי להפוך את התשוקה שלי לכתיבה לקריירה ארוכת טווח בשכר גבוה?

במבט לאחור, התשובה הקצרה הייתה: כן, אני יכול. כי פרילנסר עבד הרבה יותר טוב ממה שדמיינתי.

זכור: אמנם זה נהדר ללמוד קופירייטרינג, אבל שום ספר או קורס לא יכול להחליף את הערך של תרגול טוב ומיושן. עקוב אחר הבלוגים, הידיעונים והמדריכים לעיל. לאחר מכן, שים את האצבעות על מקלדת ולראות מה נוסחאות וטקטיקות עובד בשבילך.

פרילנסרים הם בעלי עסקים

כשהתחלתי להיות עצמאית, דמיינתי יום עתידי שבו הייתי נועלת את עצמי במשרד לכתוב שבע עד שמונה שעות ביום, חמישה ימים בשבוע. זה לא מה שזה כמו עבור רוב הפרילנסרים. ביום נהדר, אני אולי מקבל ארבע שעות מוצקות של כתיבה ב.

למה? כי פרילנסרים הם בעלי עסקים. יש הרבה יותר קורה מאשר פשוט אגרוף את המשימה האחרונה.

אתה בעל עסק עכשיו. עליך ליצור לידים עתידיים, להפריש כסף עבור מסים (עוד על כך מאוחר יותר), חשבונית ולשלוח הצעות מחיר ללקוחות פוטנציאליים חדשים, להתאים ללקוחות קיימים ולטפל בכל המשימות הניהוליות האחרות שמחזיקות את העסקים שלך פועלים.

במובנים מסוימים, ככל שאתה מצליח יותר כ קופירייטר עצמאי, כך אתה כותב פחות. לאחר מספר שנים של קופירייטרינג, עסקים מתחילים להעסיק אותך עבור יותר מאשר רק את המילים שלך. הם רוצים לגשת למוח שלך ואיך אתה חושב על העתקה, שפה ושיווק. קופירייטרים רבים נראים בהדרגה יותר ויותר כמו יועצים ככל שהם בעסקים.

כיצד להגדיר את התעריפים שלך כ קופירייטינג עצמאי
פרויקט הכתיבה הראשון שלי בתשלום היה מאמר על קפה. הייתי בערך בן 20 והרווחתי 17 דולר עבור המאמר.

בזמנו, זה לא משנה שהתעריף שלי הגיע לפחות מ-5 דולר לשעה. בדיוק שילמו לי לכתוב! זה היה הכסף הכי טוב שהרווחתי אי פעם.

למרבה המזל, אתה לא צריך להתחיל נמוך כמוני. למעשה, אתה לא צריך לטעון בכל מקום ליד כל כך נמוך. אתה עסק, זוכר? ועסקים גובים יותר מהאנשים שהם מעסיקים. זה אומר שהגיע הזמן שתהרוס כל תעריף שעתי במשרה מלאה שיש לך בראש.

כשאתה עובר מעבודה במשרה מלאה לעצמאי, אתה לא יכול פשוט לקחת את הפיצוי השעתי הקודם שלך ולהעלאה קטנה. אתה תעסל את הרגל כל כך מהר כי לא תוכל להרשות לעצמך שכר דירה. אם הרווחת 15 דולר לשעה בעבודה האחרונה שלך, העלאת התעריף שלך ל-20 דולר או אפילו 25 דולר לשעה לא תביא אותך רחוק.

אתה חייב לחייב כעסק. בכל פעם שאתה חשבונית, התעריף שלך צריך לשקף את העלות של הפעלת העסק שלך: פרסום, תוכנה, שכר דירה, ביטוח בריאות, תכנון פרישה, ימי חופשה, ואפילו פרמיה עבור פריצה לסיכון שמגיע עם ניהול העסק שלך.

אף אחד מהדברים האלה לא יופיע בחשבונית לקוח. אבל אלה העלויות שאתה חייב לשקול כפי שאתה מחליט תעריפי הפרילנסרים שלך. מה שהרווחת לשעה כעובד הוא כמעט לגמרי לא רלוונטי לאופן שבו אתה גובה כעסק.

עדיף להתחיל אחורה מההוצאות החודשיות שלך. נסה נוסחה זו:

ההכנסה הדרושה לך כדי להגיע ליעדים החודשיים שלך / מספר הלקוחות שאתה יכול לטפל בהם בחודש = הקצב שאתה חייב לפקד עליו לכל פרוייקט.

והתעריפים שלך צריכים לעלות עם הזמן. ככל שהעסק שלך גדל, מה שאתה יכול לגבות ככותב מסתכם בשני גורמים בלבד:

ביקוש לשירותי הכתיבה שלך

כמה ערך הכתיבה שלך מספקת ללקוחות

ביקוש לשירותי הכתיבה שלך

כדי להתחיל, להסתכל על היצע וביקוש. אם יש לך רק קיבולת של לקוח חדש אחד, אבל שלושה לקוחות דופקים את הדלת שלך לעבוד איתך, אז אתה יכול לבחור לעבוד עם מי שמוכן לשלם הכי הרבה.

המחירים עולים עם הביקוש

זו הסיבה שבמשך זמן רב טענתי שלהיות משווק טוב יכול להיות חשוב יותר מלהיות סופר טוב. ברור, אתה רוצה להיות טוב בשניהם. אבל ממה שראיתי, קל יותר לסופר הגון שטוב בשיווק עצמו לשגשג כפרילנסר מאשר לסופר מהמם שלא יודע איך ליצור לידים. מי שצובר הכי הרבה לידים נשאר בעסק.

החדשות הטובות הן, אני מאמין שזה הרבה יותר קל ללמד סופר גדול להיות משווק טוב מאשר להפוך משווק גדול לסופר מוכשר.

כמה ערך הכתיבה שלך מספקת ללקוחות

כאשר תתחיל לכתוב לראשונה עבור עסקים, סביר להניח שהערך שלך יהיה קשור לזמן. עסק צריך משהו כתוב. יש לך זמן לכתוב את זה.

בעוד שחסכת זמן עסקים היא בעלת ערך, היא נמצאת בקצה התחתון של הערך שניתן למנף כקופירייטר. ראה את זה כבסיס, נקודת ההתחלה. כשתמשיך ללמוד טכניקות בתוך קופירייטרינג, תראה דרכים חדשות לקשור את ערך הכתיבה שלך ליעדים עסקיים גדולים יותר. ככל שהבעיות שאתה פותר גדולות יותר, כך תוכל לגבות יותר על הכתיבה שלך. הנה כמה דוגמאות לכתיבה שמשיגה יעדים עסקיים גדולים יותר:

קופירייטרים / כותבי תוכן של קידום אתרים: קופירייטרים אלה מתמחים בכתיבת מאמרים ודפי אינטרנט המדורגים גבוה בגוגל עבור מונחי חיפוש תחרותיים. כאשר הם עוזרים לחברה לדרג בראש גוגל עבור מילת מפתח רלוונטית, זה יכול להיות אלפי מבקרים חודשיים באתר, אשר יכול לתרגם מכירות רבות.

קופירייטרים להמרה: שרהבת’ ואני משתלבים בקבוצה הזאת. בעיקרו של דבר, אנו מתמחים בסיוע לעסקים לשפר את מספר המכירות המתרחשות באתר האינטרנט של החברה. אנו משלבים שילוב של טכניקות כתיבה משכנעות, נוסחאות קופירייטר ומחקר לקוחות כדי להגדיל את מספר ההמרות לחברה.

כותבי יחסי ציבור: לכותבים אלה יש מיומנות לפרסם את לקוחותיהם בבלוגים ובמגזינים מכובדים. כשאתה רואה עסקים המוצגים במקומות כמו פורבס, הרווארד ביזנס ריוויו או הניו יורק טיימס, לעתים קרובות זה תוצאה של עבודה אסטרטגית של כתב או פוסט אורח.

מצא נישה

“לפעמים, הסיכוי של תוצאות מרובות הוא כל כך מפתה שאנחנו מתנגדים למעשה קבלת החלטות, מעדיף לחיות בעולם של אפשרויות.” – Mihir א דסאי, חוכמת האוצר

החל, זה הגיוני להתחיל כגנרל, לכתוב לכל מי שמוכן לשלם לך עבור העבודה שלך. זה עוזר לך לשלם שכר דירה כאשר עדיין אין לך עשרות לקוחות פונים אליך מדי חודש, אבל גם נותן לך ניסיון כתיבה רחב. כתיבה רחבה מאפשרת לך לראות במה אתה טוב, באילו פרויקטים אתה אוהב, וסוגי החברות, האנשים או המחלקות שאתה אוהב לעבוד איתם

איפה למצוא לקוחות קופירייטרינג עצמאיים

שום פוסט על איך להיות קופירייטר עצמאי אינו שלם ללא כמה רעיונות למציאת הלקוחות הראשונים שלך. בואו נחקור כמה מהגישות הנפוצות ביותר:

ספר לרשת

הלקוחות הראשונים שלך יהיו ככל הנראה אנשים שאתה כבר מכיר. התחל על ידי פנייה ישירה לכל אחד בתוך הרשת שלך שבבעלותו עסקים, בעל תפקיד בשיווק, או עובד במשרד עיצוב/ שיווק / פרסום.

כשהתחלתי להיות עצמאית, שלחתי הודעות פייסבוק לשני חברים שמנהלים סוכנויות קטנות. חבר אחד שכר אותי לפרויקט מיד. השני הפנה אותי למישהו שבסופו של דבר שכר אותי לכמה פרויקטים בחודשים הראשונים שלי כפרילנסר.

לאחר שיצרת קשר ישירות עם אנשים, הגיע הזמן לפרסם במדיה החברתית. הודיעו לעולם שאתם מקבלים עכשיו לקוחות קופירייטר עצמאיים. אתה יכול אפילו לפרט כמה פרויקטים שאתה מעוניין לעבוד עליהם, כמו כתיבת פוסטים בבלוג, עותק באתר או מקרי בוחן.

חיפוש בלינקדאין

לינקדאין הוא אחד המקומות ללכת לחיזוי כישרון. כאשר מישהו צריך לשכור, לעתים קרובות הוא יוצר פוסט עבור הקשרים שלהם המבקש המלצות.

החדשות הטובות הן שלא קשה למצוא את הפוסטים האלה.

עבור אל סרגל החיפוש של LinkedIn. הקלד צירוף מילים שאתה עשוי לצפות שמישהו ישתמש בו לחיבור עם קופירייטר. משהו כמו:

  • מחפש קופירייטר עצמאי
  • שכירת כותב ספרים אלקטרוניים בחוזה
  • זקוק קופירייטר אתר אינטרנט
  • המלצות לכותב בלוגים

וכן הלאה.

לאחר שתחפש באחד מביטויים אלה, מיין את התוצאות לפי פוסטים ולאחר מכן לפי ‘אחרון’ (בניגוד להתאמה עליונה).

קבוצות פייסבוק

תאהבו את זה או תשנאו את זה, פייסבוק היא בין האתרים הנפוצים ביותר בעולם. אם אתה משתמש בו נכון (מבלי לבזבז שעות גלילה ללא מחשבה), אתה יכול להשתמש בפייסבוק כדי ליצור מערכות יחסים נהדרות שמקדמות את העסק שלך.

בשנת 2022, אני חושב שרוב מערכות היחסים האלה ייווצרו בקבוצות פייסבוק, שבהן אנשים בעלי דעות דומה מתאספים סביב רעיונות, אירועים או תעשיות מסוימים. כדי למצוא לקוחות עתידיים, תרצה להצטרף לשני סוגים של קבוצות: פרילנסרים ותעשייה.

תרצו להצטרף לקבוצות עצמאיות להפניות. קבוצות פייסבוק רבות קיימות סביב נושאים כמו שיווק, קופירייטינג, עיצוב וכו’. מעט מאוד אנשים מקבוצות אלה יעסיקו אותך ישירות, אך עשויים להפנות אליך עבודה שאינה תואמת את העסק שלהם.

קטגוריות מאמרים:
שיווק דיגיטלי