פורסם ע"י ad clays
נוב 15, 2021
143 Views
0 0

קורות חיים לעומת מכתב שער: מה ההבדל?

קורות חיים לעומת מכתב שער
קורות חיים לעומת מכתב שער

Share Tweet Pin it WhatsApp

כדי להבהיר כיצד קורות חיים שונים ממכתב שער, הזכרנו להלן כמה פרטים על כך.

בכל פעם שאתה מגיש בקשה לעבודה, יש כמה מסמכים חיוניים שעליך לשלוח לפני שתקבע את הראיון בארגון. והמסמכים הנדרשים האלה הם קורות חיים ומכתב כיסוי. שני מסמכים אלה חולקים את המטרה הכללית של בתנאי שיש לך את הכישורים הנכונים לזרוח בעבודה שעבורה אתה מגיש בקשה.  כדי להבהיר את קורות החיים שלך ולכלול את כל הכישורים התואמים לדרישת העבודה.

מהו קורות חיים?

קורות חיים הם סקירה כללית של היסטוריית העבודה שלך הכוללת מיומנויות, ניסיון בעבודה, השכלה ומידע רלוונטי אחר הקשור לתפקיד העבודה שהוחל.

מה קורות חיים צריכים לכלול?

פורמט קורות חיים צריך לתת למעסיקים רשימה יסודית של ההשכלה והניסיון בעבודה שלך. ההישגים והכישורים הקשורים לכל עבודה שעצרתם צריכים להיות מתוארים בתכונה כדי להראות למעסיקים כיצד הוספת הערכה בתפקידים מסוימים אלה.

מה זה מכתב כיסוי?

מבוא תמציתי על עצמך ועל תפקידך שאתה פונה אליו ומדוע אתה מתאים ביותר לתפקיד התפקיד הספציפי. פורמט מכתב שער מכיל 3 עד 4 פסקאות ונכתב בטון דעות קדומות ומסביר פנים יותר.

מה כולל מכתב כיסוי?

יש להתייחס לפורמט מכתב כיסוי בהנחות שמגייסים או מנהלי גיוס יראו את קורות החיים שלך כדי להתאים אותו להצהרה שאתה משמיע במכתב על הכישורים שלך. באמצעות מסמך מכתב שער, באפשרותך לפרש את הרקע שלך כמיוצג בקורות החיים וגם לעזור להוכיח כיצד החוויות הקודמות שלך מזיכה אותך לעבודה.

ההבדל בין קורות חיים למכתב כיסוי

קיימים שלושה הבדלים עיקריים בין קורות חיים למכתב כיסוי:

א. תוכן:

קורות חיים הם רושם עמוק של ההיסטוריה החינוכית והקריירה שלך. מכתב כיסוי צריך להתמקד בכוונה בעבודה שאתה פונה אליו. בעוד שמידע מסוים עשוי להופיע בשני המסמכים, מכתב שער מתמקד בדרך כלל יותר ביעדים הנוכחיים והעתידיים, וקורות חיים מייצגים עבודות ופעילויות קודמות.

ב. מטרה:

קורות החיים שלך אמורים לבטא מגוון רחב של מידע בעמוד אחד או שניים. מעסיקים משתמשים בקורות חיים כדי להעריך את הכישורים שלך ולמדוד אם אתה מסוגל לעבודה. מכתב הכיסוי שלך מאפשר לך ליצור תצוגה מלאה של עצמך כאדם ומרואיין.

ג. עיצוב:

מכתב הכיסוי שלך הוא תקשורת מקצועית שהוכנה בפסקאות מלאות. יחד עם זאת, קורות החיים שלך חייבים לחייב מקטעים עם נקודות תבליט המעבירות עובדות מדויקות כמו תאריכי שירות וחובות עבודה.

3 טיפים עבור כתיבת קורות חיים

טיפים לשקול כתיבת קורות חיים לעומת מכתב כיסוי

א. אל תחזור על המילים:

אל תשכפל את קורות החיים שלך מילה במילה על אות שער. השתמש בטון רגוע יותר ושלב אותו. מכתב הכיסוי שלך הוא על ליידע את המעסיק מי אתה, איך אתה מסוגל, ולמה אתה בכושר הטוב ביותר.

ב. להיות חד-צדדי:

מכתב הכיסוי צריך להיות מידע סובייקטיבי יותר מאשר קורות חיים. מכתב הכיסוי מאפשר לך לספר סיפור קצר מדוע מגיע לך התפקיד, שבו קורות חיים הם מתאר מקיף וישר יותר של הניסיון שלך, הכישורים ומידע אחר.

ג. שמור את זה קצר:

מכתב הכיסוי שלך צריך להיות באורך של 3 עד 4 פסקאות ומדויקות. הקפד לשמור את המידע עבור קורות החיים שלך ולשמור על מכתב הכיסוי שלך קצר, תמציתי ורוהט.

ד. לעשות רושם מתמשך:

הקפד להפעיל שפה מושכת ולדבר בטון ידידותי. דברו על המשרה שאתם פונים אליו, על האופן שבו אתם מוכשרים, הישגים גדולים מתפקידים קודמים ומונח לפעולה. המונח לפעולה בנסיבות אלה יהיה בקשה לראיון.

קטגוריות מאמרים:
עבודה וקריירה