פורסם ע"י ad clays
נוב 15, 2021
141 Views
0 0

למה אתה צריך לקחת את מדעי הנתונים כקריירה

למה לקחת את מדעי הנתונים כקריירה
למה לקחת את מדעי הנתונים כקריירה

Share Tweet Pin it WhatsApp

מדען נתונים מקצועי אוסף ומנתח נתונים, מתוך כוונה לחשוף תובנות

מספר ארגונים מחפשים למנף את עתודות הנתונים העצומות והצומחות במהירות שלהם כדי לשלוף תובנות אסטרטגיות חשובות שעשויות להציע הדרכה לדרך הפעולה העתידית. על פני ארגונים בכל הגדלים ומכל האנכיים, יש הרבה נתונים וזה יכול להיות מסווג וניתוח לשימושים שונים.

זה בדיוק מה שהופך את הקריירה במדעי הנתונים לפופולרית מאוד. נחשב לאחת מאפשרויות הקריירה החמות ביותר של המאה ה -21, זה כרוך איסוף, ארגון, וניתוח כמויות עצומות של נתונים. מינוף התובנות בו הוא מקור חשוב ליתרון תחרותי לכל עסק.

חינוך טכני הוא תכונה נפוצה אצל מדעני נתונים רבים, ובאופן דומה נפוצים הם תארים בורסות כגון מחשבים (או אחרים הקשורים למחשבים), מתמטיקה וסטטיסטיקה. מיומנות נוספת המסייעת למטרה של מסקנות מדויקות היא אימון התנהגות עסקית או אנושית. יחד עם זאת, הם עשויים לבחור לבחור את אחת ההסמכות הטובות ביותר של מדעני נתונים.

איך זה משתווה לסטטיסטיקה?

למרות במובנים מסוימים נראה דומה לסטטיסטיקה, זה שונה לגמרי. שני השדות משתמשים בכמויות גדולות של נתונים ומחפשים מסקנות; מה שגורם למדעי הנתונים להתבלט הוא השימוש בטכנולוגיה. מדעני נתונים ממנפים מסדי נתונים גדולים, עובדים עם קוד כדי לנתח נתונים ומציעים הדמיה דיגיטלית של התוצאות. הסטטיסטיקה, לעומת זאת, היא דיסציפלינה מסורתית כמעט ללא שינוי לאורך השנים, המבקשת לאמת השערות הנובעות תיאוריות מבוססות.

מה בדיוק עושה מדען נתונים?

ניתן לעשות זאת בדרכים רבות:

א. הצגת נתונים בצורה חזותית (הידועה גם בשם פריט חזותי): הדבר מקל על משתמשים למצוא תבניות שמספרים בגיליון אלקטרוני עשויים שלא להראות.

ב. יצירת אלגוריתמים מתקדמים לאיתור תבניות ולהמרת ערכת נתונים לא מאורגנת לטופס שארגון יכול לעשות בו שימוש טוב

עבודה זו יכולה לשמש, למשל, כדי לספר לחברת רכב אילו צבעים, סגנונות פנים או אפשרויות מנוע מועדפים על ידי הלקוחות, או כדי ליידע יצרן טלפון נייד על המחיר הטוב ביותר שהוא יכול לקבל עבור טלפונים עם רמות מפרט שונות. ישנן אפשרויות רבות אחרות.

האם קיימות אפשרויות התמחות בתחום זה?

במהלך קריירה במדעי הנתונים, איש מקצוע יכול לבחור להתמחות בתחומים שונים. לדוגמה, הוא או היא עשויים לפתח מומחיות בחקר פעילויות עסקיות מסוימות כגון שיווק או תמחור, או אנכי תעשייה ספציפית כגון תרופות או פטרוכימיים. הממשלה עשויה להעסיק מדען נתונים כדי לבחון איומים בתוך ומחוץ למדינה.

איך נראית סביבת העבודה?

מדען נתונים עובד לרוב במשרד טיפוסי – או בימים אלה, מרחוק – שבו הוא יכול לקיים אינטראקציה עם צוותים כדי להבטיח תקשורת ושיתוף פעולה מתאימים. הפרטים תלויים בחברה הספציפית, וקצב העבודה והתמיכה באווירה עשויים להשתנות, יחד עם הדגש על יצירתיות, מהירות ויעילות העבודה שנעשתה.

3 טיפים עבור כתיבת קורות חיים

האם המשכורות טובות?

מדעני נתונים אנשי מקצוע בדרך כלל להרוויח משכורות טובות מאוד. הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה של העבודה (BLS) כוללת קטגוריה של ‘כריית נתונים’ (בדומה למדעי הנתונים) בתוך ‘מדעני מחקר מחשב ומידע’. עבור האחרון, ההכנסה השנתית הממוצעת של 108,360 דולר. אומדני השכר של מדעי הנתונים ממקורות אחרים נעים בין 93,146-113436 דולר, עד 150,000 דולר עם ניסיון של תשע שנים לפחות, ויותר ל-232,000 דולר בעת ניהול לפחות 10 אנשים. בהתחשב בביקוש הגבוה לכישוריהם, המשכורות ימשיכו להישאר גבוהות אם לאדם יש את הכישורים הנכונים.

אילו כישורים מועילים?

עבור קריירה מוצלחת במדעי הנתונים, הכישורים הבאים שימושיים:

א. רצון ללמוד דברים חדשים ולמצוא תשובות

ב. חשיבה יצירתית

ג. מיקוד ותשומת לב לפרטים הקטנים

ד. כישורי ארגון מעולים: חיוניים לעבודה עם נקודות נתונים רבות ומגוונות; לעזור להגיע למסקנות הנכונות

ה. היכולת להתמיד: נדרש להמשיך לחפש תובנות גם לאחר ארגון מחדש וניתוח חוזרים ונשנים של נתונים

איך נכנסים לשטח?

מועמד יכול להפוך למדען נתונים מקצועי מיד לאחר סיום הלימודים. ראשית, כמובן, הוא אקדמאים. לרוב אנשי המקצוע בתחום יש לפחות תואר ראשון, ותואר שני או דוקטורט חיוניים אם המועמד רוצה להגיע לעמדות מנהיגות. מדעי המחשב, סטטיסטיקה, פיזיקה ומתמטיקה הם בין התחומים שבהם סיום הלימודים יכול לעזור. תארים המתמחים במדעי הנתונים לעומת דיסציפלינות קשורות מועדפים.

רמה מסוימת של ניסיון בעבודה, אם כי, הוא מאוד שימושי יש. המועמדים עומדים לאסוף טכניקות ניתוח מתקדמות שאולי לא כוסו בתוכניות אקדמיות, יחד עם הגעה לעבודה צמודה על תוכניות ושיטות שימוש במקום שבו הם עובדים. אימונים קבועים עוזרים לעמוד בקצב. זה גם מועיל להחזיק את אחד ההסמכות הטובות ביותר מדען נתונים, כדי להיות בקצב עם הכישורים החדשים ביותר ידע ולהפגין רצינות על קריירה בתחום.

מדע הנתונים הוא אופציה נהדרת לקריירה, ולא רק למשכורת. מגוון המשימות, האתגרים בהן והזדמנויות הלמידה העצומות הנובעות מעבודה עם חברות שונות בפתרון האתגרים העומדים בפניהן בתחומים שונים של פעילותן. נושאים מעניינים ופרספקטיבה רחבה של עסקים וכלכלה הם הסיבות העיקריות לאנשים המעוניינים להצטרף לתחום זה.

קטגוריות מאמרים:
עבודה וקריירה