פורסם ע"י ad clays
נוב 16, 2021
158 Views
0 0

10 היתרונות של ריצה: למה אתה צריך להתחיל לרוץ היום?

הנה 10 סיבות טובות למה להתחיל לרוץ עכשיו שחייב להכיר

עושה כושר לא אומר שאתה בהחלט צריך לבקר בחדר כושר יקר או לבנות מחדש לחלוטין את החיים שלך. לפעמים זה מספיק כדי לצאת לריצה בבוקר או בערב. פעילות גופנית מקדמת בהירות במוח שלך, מחזק את השרירים שלך, מחזק את העצמות, ומספק יתרונות בריאותיים לטווח ארוך.

1. עוזר להתמודד עם נדודי שינה

זו יכולה להיות עבודה קשה. יש הבדל בין כאשר אתה רץ ברחוב באזור שלך או בגשם על שטח הררי. ישנן צורות רבות של ריצה, כך שבסופו של יום אתה מרגיש מותש. אם אתה סובל מנדודי שינה, אולי זו הדרך הגוף שלך נותן לך אות כי לא בילה מספיק אנרגיה במהלך היום.

כשאנחנו הולכים לישון בלילה ולא יכולים להירדם, הסיבה לכך יכולה להיות לעתים קרובות שהימים שלנו היו מאוד איטיים ועצלנים – לא מיצינו מספיק כוח כדי להרגיש עייפים.

אם אנו מפתחים עייפות טבעית, אנחנו יכולים להירדם באופן טבעי ברגע שאנחנו הולכים לישון.

2. מקל על הלחץ

הדבר הראשון שיכול לקרות כאשר אתה מתחיל לרוץ הוא כי אתה תהיה מוסח – המוח שלך יהיה עסוק מדי להתמקד בתרגיל. כשתתחיל להזיע, משהו יקרה לגוף שלך. זוהי תחושה נהדרת – הגוף שלך משחרר אנדורפינים.

אנשים שמתאמנים באופן קבוע הם הרבה יותר מאושרים מאלה שלא.

3. מאריך חיים

גם אם אתה מתבונן ברמה מינימלית של פעילות גופנית, אתה תחיה יותר. מחקרים מראים שכאשר אנשים מסוגים שונים החלו לשחק ספורט, הם חיו זמן רב יותר.

מעשנים הוסיפו 4.1 שנים לחייהם; לא מעשנים ציון 3 שנים. גם אם אתה עדיין מעשן, תקבל עוד 2.6 שנים. ניצולי סרטן האריכו את חייהם ב-5.3 שנים. חולי מחלות לב ציון 4.3 שנים.

4. מגביר את הביטחון העצמי

תהיה גאה כשאתה אומר לחברים שלך שאתה רץ. עודד אותם להתחיל לרוץ מדי. אם אתה עושה ריצה הרגל, הרגליים שלך יהיה חזק יותר, יהיה לך פחות מתח, ואתה תרגיש טוב יותר כפי שאתה עושה משהו טוב עבור הגוף שלך.

הביטחון העצמי שלך יגדל, ואנשים יבחינו בזה בך.

5. מקדם פיתוח תחביב חדש

תתחיל לפתח עניין בספרות ובמוזיקה רלוונטיות. אתה תקשיב למוזיקה חדשה, ובסופו של דבר, ללמוד יותר על מה שאתה אוהב.

כל תחביב חדש הוא צעד חדש בחיים. אם אתה באמת רוצה להיכנס לכושר. זה הזמן הנכון. כי לא כולנו מקבלים את המוטיבציה לעשות ריצה רק כדי להיכנס לכושר. אתה צריך ליהנות מזה. כך תוכלו לפתח את עצמם לתחביב ולוודא

6. מווסת את התיאבון

אולי יש לך תיאבון גרוע ולאכול מעט. לחלופין, אולי אתה אוכל יותר מדי. כל זה יכול להיות תוצאה של חוסר פעילות גופנית. ריצה רגילה תעזור לאזן את חילוף החומרים שלך. אתה תרגיש רעב בזמן הנכון, ומלא באחר, במקום דיאטה לא סדירה שאולי יש לך עכשיו.

אתה תדע מתי ומה אתה צריך לאכול עקב התמוטטות שרירים וזיעה, ואתה לא צריך לחשוב על מתי אתה צריך לאכול בפעם הבאה. כל זה יהיה מאוזן באופן טבעי על ידי פעילות גופנית. זו סיבה חשובה להתחיל לרוץ, מסכים.

7. משפר את הסיבולת

כמובן, ככל שאתה רץ יותר קשוח אתה הופך להיות. זה גם ישפר את הסיבולת שלך בחיי היומיום שלך. אתה תרגיש יותר אנרגטי, אנרגטי יותר, ותסתמך פחות על קפה לאורך כל היום.

סיבולת היא אחד הגורמים החשובים ביותר כשמדובר להפוך את החיים שלך אפילו טוב יותר. אם אתה לא טוב בשמירה על סיבולת יהיה חסר הרבה דברים בחיים. לכן, הפעלה תעזור לך ליצור אחד עבור קיום.

8. מפחית את הסיכון לסרטן

ריצה אינה מרפאת סרטן, אבל יש הרבה ראיות שזה עוזר למנוע את זה. סקירה מקיפה של 170 מחקרים אפידמיולוגיים בכתב העת לתזונה הראתה כי פעילות גופנית סדירה קשורה לסיכון נמוך יותר לסוגים מסוימים של סרטן. יתר על כן, אם כבר יש לך סרטן, אתה יכול להתחיל לרוץ (באישור הרופא שלך) כדי לשפר את איכות החיים שלך במהלך כימותרפיה.

9. מחזק את הברכיים ומפרקים ועצמות אחרים

ריצה ידועה כדי להגדיל את מסת העצם ואפילו מסייע במניעת אובדן עצם הקשורות לגיל. עם זאת, קיימת אפשרות ששמעת פעמים רבות כי זה “מזיק לברכיים שלך”. עם זאת, המדע הוכיח כי זה לא כך. מחקרים מראים ריצה משפרת את בריאות הברך, על פי חוקר אוניברסיטת בוסטון דוד פלסון.

“ממחקרים ארוכי טווח רבים, אנו יודעים כי ריצה לא נראה לעשות הרבה נזק לברכיים”, אמר פלסון. “כשבדקנו אנשים עם דלקת פרקים בברך, רובם לא היו רצים. בנוסף, כאשר בדקנו אנשים שמתרוצצים באופן קבוע, איננו מוצאים כי הסיכון שלהם לפתח דלקת מפרקים ניוונית גדול מהצפוי. ”

10. תומך בבריאות הלב וכלי הדם

לבסוף, אך חשוב מכך, ריצה טובה לבריאותך. זה משפר את תפקוד הלב שלך, כולל זרימת הדם וקיבולת הריאות. האיברים שלך יהיו בריאים, וגם אתה בכללותו. יתר על כן, השרירים שלך יהיה מועשר יותר עם חמצן על מנת לשמור על חיים מלאים. אם אתה מסוגל לשמור על הרגל זה על החיים שלך אתה תישאר מאושר ובכושר כל הזמן.

לכן, ריצה יכולה להיות התחביב החדש האהוב עליך, אשר ישפר את הבריאות שלך ולעזור לך להרגיש טוב. אז למה לדחות? אתה יכול להתחיל לרוץ עכשיו.

קטגוריות מאמרים:
ספורט