פורסם ע"י מדור פרסום
אפר 1, 2021
370 Views
1 0

מה זה שמאי מקרקעין ומה תפקידו?

ישנן מקצועות מסוימות שעליהן תמיד יש ביקוש ובדרך כלל הן קשורות לתחומים של אוכל, תרופות ובריאות, חינוך ודיור. על דיור אנחנו הולכים לדבר היום כיוון שגם הנושא מאוד אקטואלי בזמן זה וגם מעניין את רבים מאיתנו.

רכישת דירה זהו מהלך מאוד לא קל וגם מחייב הרבה מאוד מחשבה, השקעה גם כלכלית וגם נפשית וכמובן דורשת התייעצות עם אנשי מקצוע מהתחום כמו עורכי דין שעוסקים בנדל”ן וכמובן שמאי.

שמאי מקרקעין

עורך דין טוב ושמאי טובים ומקצועיים הם האנשים שבלעדיהם אסור בשום פנים ואופן לחתום על חוזה של רכישת הדירה. כיוון שעסקה כזאת יכולה להוביל לבעיות בלתי נגמרות. תפקיד של השמאי משמעותית כיוון שבניין יכול להכיל לקויים שרק בבדיקה של בדק בית ניתן לאתר וכאן שמאי מקצועי הוא המכריע.

משרדים של שמאי

שמאי מקרקעין  – משרדים של שמאי בדרך כלל מעסיקים גם את מהנדסים ועורכי דין, זה מאפשר ללקוח לקבל ישירות את השירות שכולל הכול. כאשר אתם צריכים לבחור שירות של שמאי דירות או שמאי מקרקעין חשוב לדעת שמדובר באמת באיש מקצועי ומנוסה. כמובן שדבר הטוב ביותר זה לפנות לשמאי שאתם מכירים או לפחות שמעתם מהלקוחות שלו תגובות חיוביות.

כמו כן מערכה של שמאי יקבע על ידי הבנק את סכום המשכנתא שאתם זכאים לה ולכן במידה והערכה תהיה נמוכה יותר משווי הדירה את ההפרש אתם תצטרכו לממן בעצמכם. כמובן שאם הדירה שאתם עומדים לרכוש באמת לא עולה יקר כאן השמאי כבר לא יכול לשנות הרבה. אך תמיד נשמרת לכם זכות לפנות ולקבל חוות דעת נוספת אך כמובן תצטרכו להוציא עוד כסף על הבדיקה הנוספת.

שמאי מקרקעין מקצועי

הערכה של שווי הדירה תלויה בהרבה מאוד גורמים, כגון מיקום, שכונה, גודל הדירה, חדרים, כיווני אוויר, מעלית, בנייה מסביב ועוד. כמובן שישנם עוד המון קריטריונים שלפיהם יקבע העלות של הנכס אך כל המפרט המלא ניתן לקבל על ידי פנייה למשרד של שמאות מקרקעין.

לשמאי מקרקעין מקצועי ומוסמך חייב להיות ידע בתחומים של:

  • היטל השבחה,
  • בדק בית
  • מס מכירה
  • דמי היתר
  • מס שבח
  • דמי הסכמה
  • ועוד

תחום השמאות

כפי שניתן לראות תחום השמאות הוא באמת רחב וכולל המון נקודות וכמובן שלאנשים שלא מבינים הרבה בתחום השמאות זה נראה מסובך וסינית אך במידה והשמאי שנותן לכם שירות מקצועי וסבלני הוא יסביר לכם את כל הנקודות ויענה לכם על כל השאלות שלכם.

קטגוריות מאמרים:
נדלן